Felsefe Kitapları

Fenomenoloji PDF indir

Fenomenoloji PDF indir, e-kitap sitemizde Fenomenoloji kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Michael Lewis tarafından kaleme alınan Fenomenoloji kitabı 360 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Fenomenoloji kitabını 9786058068841 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Fenomenoloji kitap özeti, Fenomenoloji pdf oku, Fenomenoloji yandex, Michael Lewis e-kitap pdf, Fenomenoloji PDF Drive, Fenomenoloji Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Fenomenoloji PDF Oku

Fenomenoloji Kısa Özet

Köklerini Husserl’den alan fenomenoloji hareketi, fenomenolojiyi temel bilimlere olmasa da, felsefenin temel disiplinleri olan etiğin, metafiziğin ve ontolojinin temeline koymak ister. Edmund Husserl’in öncülüğünde 20. yüzyıl kıta felsefesine yön veren fenomenoloji, günümüz bilişsel fenomenolojisine ve zihin felsefesine olan etkileriyle analitik ve kıta felsefeleri içindeki keskin hatları silikleştiren bir disiplin konumuna gelmiştir.
Bu kitapta, 20. yüzyıl kıta felsefesini kasıp kavuran fenomenoloji hareketinin öncüsü Husserl’den, Levinas, Derrida ve Merleau-Ponty’ye; Sartre’dan Heidegger ve çağdaş Fransız fenomenologları Jean-Luc Marion ve Michel Henry’e dek fenomenolojinin macerasıne tanıklık edeceksiniz.

Fenomenoloji PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu