Tarih Kitapları

FETİH VE KIYAMET 1453 PDF indir

FETİH VE KIYAMET 1453 PDF indir, e-kitap sitemizde FETİH VE KIYAMET 1453 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Feridun M. Emecen tarafından kaleme alınan FETİH VE KIYAMET 1453 kitabı 432 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. FETİH VE KIYAMET 1453 kitabını 9789752448957 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. FETİH VE KIYAMET 1453 kitap özeti, FETİH VE KIYAMET 1453 pdf oku, FETİH VE KIYAMET 1453 yandex, Feridun M. Emecen e-kitap pdf, FETİH VE KIYAMET 1453 PDF Drive, FETİH VE KIYAMET 1453 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

FETİH VE KIYAMET 1453 PDF Oku

FETİH VE KIYAMET 1453 Kısa Özet

Adını tarihe yazmış Fâtih Sultan Mehmed kimdi?

Nasıl bir dünyası vardı? Yaşama dair görüşleri ve 21 yaşında onu *Fâtih* yapan unsurlar nelerdi? 

İstanbul onun için ne ifade ediyordu? Onu almak için kurduğu hayaller neydi? Kuşatmaya hazırlık aşamalarında neler yaşanmış ve fetih nasıl gerçekleşmişti?

Gemiler gerçekten de Haliç’ten bir gecede yürütülmüş müydü? Kuşatma boyunca yaşananları Doğu ve Batı dünyası nasıl yorumlamıştı? İstanbul’un fethinin kıyametle kurulan tarihsel bağlantısının ardında yatan nedenler nelerdi? Kıyamet beklentisi neden İstanbul’un fethiyle özdeşleştirilmişti?

Hem Doğu hem de Batı dünyası için oldukça önem arz eden bir şehir İstanbul… Bir yanda köklü bir imparatorluk Bizans, diğer yanda da Doğu’nun git gide artan gücü Osmanlılar ve genç yaşında tahta çıkan Fatih Sultan Mehmed…

Bu beklenmeyen başarı, İstanbul’un fethi, bir bakıma Batı dünyasının siyasi ve askerî ilerlemesine Müslüman dünyasının bir cevabı niteliğindeydi. Bununla da bitmeyecekti. İslam dünyasının en kuvvetli temsilcisi olan Osmanlı Türklerine Orta Avrupa’ya kadar uzanacak yeni hedeflerinin kapıları da açılacaktı.

Feridun M. Emecen’in yetkin kalemiyle bu şanlı fetih üzerine araştırılan birden fazla soru,  Fetih ve Kıyamet 1453’ün gözden geçirilerek yeni makaleler eklenen bu baskısında, tüm ayrıntı kısmıyla incelendi.

FETİH VE KIYAMET 1453 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu