Teknoloji Kitapları

Fibonacci’nin İzinde PDF indir

Fibonacci’nin İzinde PDF indir, e-kitap sitemizde Fibonacci’nin İzinde kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Keith Devlin tarafından kaleme alınan Fibonacci’nin İzinde kitabı 260 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Fibonacci’nin İzinde kitabını 9786254490262 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Fibonacci’nin İzinde kitap özeti, Fibonacci’nin İzinde pdf oku, Fibonacci’nin İzinde yandex, Keith Devlin e-kitap pdf, Fibonacci’nin İzinde PDF Drive, Fibonacci’nin İzinde Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Fibonacci’nin İzinde PDF Oku

Fibonacci’nin İzinde Kısa Özet

Modern dünyamız matematik, özel olarak da kalkülüs üzerinde ayakta durur. Kalkülüs olağanüstü kuvvetlidür. Aya insan indirmek için gereken denklemleri formüle dökmeye ve çözmeye yarayan matematiksel alettir. Bir o kadar da gizemlidir. Modern matematiğin ve kalkülüsün dönüm noktasıysa 13. yüzyılda İtalyan matematikçi Leonardo Fibonacci’dir. Leonard Euler, Karl Friedrich Gauss, Pierre de Fermat’dan Kurt Gödel’e kadar kendisinden sonra gelen bütün matematik dehalarının, temel aldıkları matematik 13. yüzyılda şekillenmiştir. İşte bu macerayı tarihsel çerçevesi içinde ele alan yazarın kendisi de ünlü bir matematikçi. Yazdığı 35 kitap ve yapımcılığını üstüne aldığı çok sayıda radyo programıyla *Matematikçi Adam* olarak bilinen Keith Devlin bu kitabında okurları tarihsel bir yolculuğa çıkararak günümüz matematiğinin temellerinin atıldığı 13. yüzyılı ve özellikle de Leonardo Fibonacci’yi tanıtıyor.

*Fibonacci’nin İzinde yalnızca Pisalı Leonardo’nun değil, bunun yanı sıra matematiğin dünyamızı nasıl şekillendirdiğinin de hikâyesi.*
–MAA Reviews

*Bu kitap Fibonacci’nin Batı kültüründeki tesirini gözler önüne çıkarıyor.*
–Dan Friedman, Los Angeles Review of Books

*Çok rahat okunan, heyecan verici, zamanın ruhunu görülmektediran bir kitap.*
–Owen Toller, Mathematical Gazette

*Herkese önerebileceğimiz bir kitap.*
–Adhemar Bultheel, European Mathematical Society

Fibonacci’nin İzinde PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu