PDF İndir

Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca PDF indir

Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca PDF indir, e-kitap sitemizde Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yaşar Kemal tarafından kaleme alınan Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca kitabı 208 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca kitabını 9789750806735 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz.

Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca kitap özeti, Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca pdf oku, Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca yandex, Yaşar Kemal e-kitap pdf, Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca PDF Drive, Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca PDF Oku

Filler Sultanı ile Kırmızı sakallı Topal Karınca`da bir halk masalından yola çıkılarak güç ve haklılık içindeki ilişki ele alınır. Filler Sultanı gücüne güvenerek karıncalara savaş açar. Haklı veya haksız olmak onun için mühim değildir. Gücünü kendinden milyonlarca kez ufak karıncalar üzerinde denemektir niyeti. Lakin karıncalar birleşir ve haksızlığa boyun eğmeden filler sultanlığını devirirler. “Eğer insan soyunun bu en zaliminin simgesini, benzerini hayvanlar içinde arayacak olsaydım, belki timsahları bulurdum, boa yılanlarını bulurdum. Yok yok, sanmıyorum ki yeryüzününde bu zalimleri simgeleyecek korkunçlukta bir hayvan türü bulabilelim…

” Yaşar Kemal “Korkusuz bir toplum eleştiricisidir Yaşar Kemal. Ve eşsiz bir şair. Onu okuyan herkes büyüleyici, kuvvetli anlatım kabiliyetine hayran kalır.” Dagens Nyheter, (İsveç) “Yaşar Kemal`in özgün, becerikli veya bilge bir anlatıcıdan çok daha başka bir şey olduğunu kabul etmek gerekir bir kez daha. Kişileriyle anlattıkları içinde hiç mesafe olmaması, belki de yazarlığının sözlü halk edebiyatıyla ilişkili olarak doğmasından kaynaklanır.” Journal de Centre, (Fransa)

Filler Sultanı ile Kırmızı Sakallı Topal Karınca PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu