Edebiyat Kitapları

Flamingo Çocuk PDF indir

Flamingo Çocuk PDF indir, e-kitap sitemizde Flamingo Çocuk kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Michael Morpurgo tarafından kaleme alınan Flamingo Çocuk kitabı 216 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Flamingo Çocuk kitabını 9786052856543 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Flamingo Çocuk kitap özeti, Flamingo Çocuk pdf oku, Flamingo Çocuk yandex, Michael Morpurgo e-kitap pdf, Flamingo Çocuk PDF Drive, Flamingo Çocuk Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Flamingo Çocuk PDF Oku

Flamingo Çocuk Kısa Özet

Çok katmanlı hikâyesiyle okurun duygu dünyasını yoğun hislerle dolduran Flamingo Çocuk, kötülüklere karşı tek yürek olmanın, başını öne eğmeyip yaşama sıkı sıkıya tutunmanın önemini vurguluyor.

Müziği susturanlara inat güneş *yeniden* dünyaya gelecek!

Savaş Atı kitabının yazarı Michael Morpurgo, değişikliklarıyla dünyaya iz bırakanlara adadığı yeni romanı Flamingo Çocuk`ta, nefretin ve savaşın gölgesinde büyüyen Lorenzo adında *özel* bir çocukla tanıştırıyor okurları.

Kemikleşmiş kimi değer yargılarının toplum üzerindeki yansımalarını odağına alan eser; değişiklikları sebebiyle ötekileştirilip dışlanan bireylerin maruz kaldığı ayrımcılığı ve zorbalığı müthiş bir edebî naiflikle betimliyor.

Hayata bir atlıkarıncanın sırtından bakan iki çocuğun gördüklerini ve yaşadıklarını kalplere dokunan bir hikâyeye dönüştüren yazar bunun bunun yanında, insanlar ve hayvanlar içinde kurulan tarifsiz bağı sözcüklerin gücüyle yeniden tanımlıyor.

*Diğerlerinden farklıysan büyürken zorluk çekersin; bu eskiden de böyleydi, şimdi de böyle.*

Lorenzo, annesi ve babasıyla birlikte Fransa`nın güneyinde, etrafı flamingolarla çevrili bir çiftlikte mülayim bir yaşam sürüyordu. Diğer çocuklardan farklıydı o; okuma yazma bilmemesine ve hatta doğru düzgün konuşamamasına rağmen müthiş bir kabiliyeti vardı: Hayvanları iyileştirmeyi, onlarla iletişim kurmayı çok iyi biliyordu. Günlük rutinine sıkı sıkıya bağlı, yeniliklere kapalı Lorenzo`yu iyi hissettiren şeylerin başında müzik ve kent meydanındaki atlıkarınca geliyordu. Tabii bir de en yakın dostu Kezia ile vakit geçirmek. Derken bir gün, etrafı Alman askerleri sardı; gökyüzünden bir flamingo yere düştü, atlıkarınca durdu, müzik sustu. Ve her şey değişti…

Çok katmanlı hikâyesiyle okurun duygu dünyasını yoğun hislerle dolduran Flamingo Çocuk, kötülüklere karşı tek yürek olmanın, başını öne eğmeyip yaşama sıkı sıkıya tutunmanın önemini vurguluyor. İngiliz çocuk edebiyatı elçisi Michael Morpurgo, etkili dili ve ustalıklı anlatımıyla bir kez daha kendine hayran bırakıyor.

Uç flamingo, uç!

Flamingo Çocuk PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu