Müzik Kitapları

Flüt Güncesi – Flüt İçin Teknik Çalışmalar PDF indir

Flüt Güncesi – Flüt İçin Teknik Çalışmalar PDF indir, e-kitap sitemizde Flüt Güncesi – Flüt İçin Teknik Çalışmalar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Gülce Coşkun Şentürk tarafından kaleme alınan Flüt Güncesi – Flüt İçin Teknik Çalışmalar kitabı 410 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Flüt Güncesi – Flüt İçin Teknik Çalışmalar kitabını 9786257083027 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Flüt Güncesi – Flüt İçin Teknik Çalışmalar kitap özeti, Flüt Güncesi – Flüt İçin Teknik Çalışmalar pdf oku, Flüt Güncesi – Flüt İçin Teknik Çalışmalar yandex, Gülce Coşkun Şentürk e-kitap pdf, Flüt Güncesi – Flüt İçin Teknik Çalışmalar PDF Drive, Flüt Güncesi – Flüt İçin Teknik Çalışmalar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Flüt Güncesi – Flüt İçin Teknik Çalışmalar PDF Oku

Flüt Güncesi – Flüt İçin Teknik Çalışmalar Kısa Özet

Köklü bir geçmişi olan “Flüt” çalgısının geniş bir literatüre sahip olduğu bilinmektedir. Lakin metotların çok büyük bir çoğunluğunun İngilizce, Almanca, Fransızca vb. dillerde olması mevcut kitapların tam anlamıyla bilinmesina olanak sağlamamaktadır. Bu ihtiyaca yönelik olarak özellikle son senelerda flüt eğitimi üzerine ülkemizin kıymetli flüt sanatçılarının ve flüt eğitimcilerinin hazırlamış olduğu kitaplar olsa da literatüre katkı sağlayan ana dilimizdeki bu kitaplar hala sayıca yeterli değildir. Bu ihtiyaçtan yola çıkılarak hazırlanan “Flüt Güncesi”; Türkçe bir kaynak olarak teknik çalışmaların birçoğunu içinde barındıran ve bir flütçünün günlük olarak mutlaka çalışması gereken en temel egzersizlerle, öğrencilerin başarıya ulaşmasında yardımcı olması hedeflenen bir kılavuz kitaptır.

Ülkemizde flüt eğitimi alan öğrencilerin aynı imkân ve olanaklara sahip olmadığı düşünüldüğünde, öğrencilerin literatürdeki tüm kitaplara ulaşmasının olabilecek olmadığı bilinmektedir. Buradan hareketle, özgün yapıda temel egzersizler oluşturmak ve bu egzersizleri içeren Türkçe bir kaynağın literatüre katkıda bulunmasını sağlamak maksadıyla “Flüt Güncesi” oluşturulmuştur. Ayrıca kitap içindeki her egzersizin sonuna “egzersiz günceleri” başlığı altında, öğrencilerin notlar alarak kendi gelişimlerini takip edebileceği bölümler eklenmiştir.

Özetle Flüt Güncesi; flüt eğitimi alan öğrencilerin günlük çalışmalarını içeren bir egzersiz kitabı olmasının bunun yanında öğrencilerin kendi öz denetimlerini yapabilmelerine ve çalışma alışkanlıklarını oluşturabilmelerine olanak sağlayan bir kılavuz olma özelliği taşımaktadır.

Flüt Güncesi – Flüt İçin Teknik Çalışmalar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu