Müzik Kitapları

Flüt ve Flüt Pedagojisi PDF indir

Flüt ve Flüt Pedagojisi PDF indir, e-kitap sitemizde Flüt ve Flüt Pedagojisi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kolektif tarafından kaleme alınan Flüt ve Flüt Pedagojisi kitabı 342 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Flüt ve Flüt Pedagojisi kitabını 9786258468465 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Flüt ve Flüt Pedagojisi kitap özeti, Flüt ve Flüt Pedagojisi pdf oku, Flüt ve Flüt Pedagojisi yandex, Kolektif e-kitap pdf, Flüt ve Flüt Pedagojisi PDF Drive, Flüt ve Flüt Pedagojisi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Flüt ve Flüt Pedagojisi PDF Oku

Flüt ve Flüt Pedagojisi Kısa Özet

Flüt, eski çağlardan beri hemen her toplumda olan ve çok fazla kullanılan çalgılardan biridir. Yapılan arkeolojik çalışmalar neticesinde dünyanın en eski çalgılarından birisi olduğu bilinmektedir. Çok geniş bir coğrafyada, farklı çeşitleri, farklı müzik türlerine özgü çalma şekilleriyle; Avrupa, Çin, Asur, Sümer, Mısır, Mezopotamya ve Hint uygarlığı gibi farklı müzik kültüründe mühim bir yere sahip olan flütün, 1800’lü senelerdan başlayarak günümüze ulaşana kadar yapım malzemesinden, teknik olanaklarına kadar birden fazla değişim ve gelişim yaşadığı bilinmektedir. Günümüzde de bu gelişim ihtiyaca göre farklı çözümler sunmak için hem teknik olanaklar yönünden hem de flüt eğitimi alanında sürdürmektedir.

Zaman içinde her döneme göre çeşitli form ve çalma stilleriyle karşımıza çıkan flüt, kıvrak ve gösterişli melodileri kolay seslendiren yapısı, ses sınırı, farklı tınılara sahip ses özelliği ve çalan birinin ruh durumunu doğrudan karşıya aktaran ruhani bir araç olması sebebiyle gerek sanatsal gerekse pedagojik açıdan çeşitli araştırmalara konu olmaktadır. Türkiye’de mesleki eğitim alanında güzel sanatlar liseleri, konservatuvarlar, güzel sanatlar fakülteleri müzik bölümleri ve eğitim fakültelerinin müzik öğretmenliği anabilim dallarında verilen flüt eğitimi, bunun yanı sıra özengen müzik eğitimi alanında da geniş bir kitleye ulaşmaktadır.

Sadece ülkemizde değil tüm dünya çapında böylesine geniş bir kitleye ve eğitim alanına sahip olan flüt üzerine farklı ve çeşitli incelemelerin yapılıyor olması da son derece olağandır. Bu nedenle kitabımızda flüt ve flüt eğitimini farklı açılardan ele alan her çalışmaya yer verilmiştir.

Bu kitapta, ülkemiz flüt sanatı ve flüt eğitim hayatına farklı açılardan katkı sağlayan birbirinden kıymetli öğretim elemanları ve araştırmacıların çalışmaları 10 bölüm halinde Türkçe ve İngilizce olarak bulunmaktadır.  Kitabın konu ve içerik çeşitliliği ile yalnızca bu alanda inceleme yapan bilim bireylerina değil, flüt ve flüt eğitim hayatına ilgi duyan tüm okurlara da hitap etmesini amaçlamaktayız.

Flüt ve Flüt Pedagojisi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu