Teknoloji Kitapları

Galileo ve Yargıçları PDF indir

Galileo ve Yargıçları PDF indir, e-kitap sitemizde Galileo ve Yargıçları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Francis R. Wegg-Prosser tarafından kaleme alınan Galileo ve Yargıçları kitabı 144 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Galileo ve Yargıçları kitabını 9786057060693 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Galileo ve Yargıçları kitap özeti, Galileo ve Yargıçları pdf oku, Galileo ve Yargıçları yandex, Francis R. Wegg-Prosser e-kitap pdf, Galileo ve Yargıçları PDF Drive, Galileo ve Yargıçları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Galileo ve Yargıçları PDF Oku

Galileo ve Yargıçları Kısa Özet

Egosantrik (insanmerkezli) bir bakış açısıyla şekillenmiş olan arkaik varoluş düşüncelerinin hemen tamamı, ister dini, ister felsefi, ister siyasi, isterse de bilimsel nedenlerden dolayı olsun, Dünya`yı evrenin merkezine yerleştirir ve Güneş dahil tüm gök cisimlerinin de evrenin merkezinde olduğumuz için Dünya`nın, bundan dolayı da biz insanoğlunun etrafında döndüğünü varsayardı. Lakin Kepler ile başlayan bilimsel gözlemler, bu düşünceyi geri dönüşsüz olarak değiştirecektir. Kepler`in izinden gidip, hem gözlemleri hem de matematiği ile bu yeni evren modelini açıklamaya çalışan Galileo, dönemin otoritelerinin oklarını üzerine çekmeyi başarmıştı.

Yakın dostlarından birinin Papa olmasına, kuvvetli dostluklarına ve Kilise`nin içinden kendisine uzanan yardım ellerine rağmen, bu kavganın bir tarafı olmaktan kurtulamayacak olan Galileo`nun savaşını, bu kez Kilise`ye yakın bir kaynaktan okuyacaksınız. Galileo`yu, bundan dolayı bilimsel gelişmeleri yargılayan otoritenin nasıl düşündüğünü, nasıl tepki verip organize olduğunu gözlemlemek; engizisyon döneminin düşünce yapısını kavramak için eşsiz bir eser.

Galileo ve Yargıçları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu