Ekonomi Kitapları

Gazetecilikte 3 Patron 50 Yıl PDF indir

Gazetecilikte 3 Patron 50 Yıl PDF indir, e-kitap sitemizde Gazetecilikte 3 Patron 50 Yıl kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Fikret Ercan tarafından kaleme alınan Gazetecilikte 3 Patron 50 Yıl kitabı 264 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Gazetecilikte 3 Patron 50 Yıl kitabını 9786057637567 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Gazetecilikte 3 Patron 50 Yıl kitap özeti, Gazetecilikte 3 Patron 50 Yıl pdf oku, Gazetecilikte 3 Patron 50 Yıl yandex, Fikret Ercan e-kitap pdf, Gazetecilikte 3 Patron 50 Yıl PDF Drive, Gazetecilikte 3 Patron 50 Yıl Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Gazetecilikte 3 Patron 50 Yıl PDF Oku

Gazetecilikte 3 Patron 50 Yıl Kısa Özet

Tam yarım yüzyıl. Gazetecilik.
Sekiz yayın yönetmeni üç patron gelip geçmiş ama o gazete yayımcılığının demirbaşı olarak kalmış. 50 yıl boyunca okurla buluşan gazetelerde; manşetinden, sayfa düzenine hatta logosuna varıncaya dek onun imzası var. O gazete mutfağının emanet edildiği bir şef.
Sadece *amiral gemisi*nin değil Yeni Gazete ve Tan tecrübelerinin; öğrencisi ve yardımcısı olduğu Nezih Demirkent, Çetin Emeç, İlhan Turalı gibi ustaların harında pişmiş bir gazeteci o; çalıştığı gazetelerin dönüşümünde mühim roller üstlenen bir gazeteci.
Söz konusu 50 yıl olunca bu, gazetecilik ve yayımcılık teknolojisi tarihi de oluyor. O bu tarihin içinde; gazete basımının tipo’dan offset’e, dizgisinin daktilodan bilgisayara geçişinin öncülerinden.
İdamla yargılanır, infaz memurları kapısına dayanır; o gazetecidir. Gazete çalışanlarının sendikacı yoldaşıdır, besleme basın manşetlerinde *patronun karakutusu*dur; o yine gazetecidir.
50 yıl, bunun yanı sıra bir siyasi tarihe denk düşüyor. Demirel, Ecevit, Özal, Çiller, Erdoğan hükümetleriyle, 12 Eylül darbesinin siyasal ortamı ve gazeteciliğe yönelik değişen siyasi tavırların tanıklığıdır o gazetecinin yaşamı.
Magazin gazeteciliğinde değişim ve dönüşümleri yaşayan ve yaşatan gazetecidir o: Ajda Pekkan, Tarık Akan, Barış Manço, Hümeyra ve daha nice sanatçımızın ün kazanmadan önceki tanıklığı, ardından dostluğudur bu seneler.
O gazeteci şimdi bu yaşamı, bu 50 yılı, gazeteciliği anlatıyor.
Ama bu seneler bunun yanı sıra bir gazetecinin özel yaşamıdır. Mesleğini icra ederken özel yaşamın muhafaza edilmesina hassas ve özenli olan gazeteci, burada sevinçleri, hüzünleri ve acılarıyla kendi özel yaşamını içtenlikle paylaşıyor, kâh Aydın Çubukçu ve Deniz Gezmiş ile okul arkadaşlığının dostluğa dönüşümünü kâh *kızının* *güzel ölümü*nü.
O gazeteci, Fikret Ercan…

Gazetecilikte 3 Patron 50 Yıl PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu