PDF İndir

Gazoz Ağacı ve Diğer Öyküler PDF indir

Gazoz Ağacı ve Diğer Öyküler PDF indir, e-kitap sitemizde Gazoz Ağacı ve Diğer Öyküler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Sabahattin Kudret Aksal tarafından kaleme alınan Gazoz Ağacı ve Diğer Öyküler kitabı 347 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Gazoz Ağacı ve Diğer Öyküler kitabını 9789753632614 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Gazoz Ağacı ve Diğer Öyküler kitap özeti, Gazoz Ağacı ve Diğer Öyküler pdf oku, Gazoz Ağacı ve Diğer Öyküler yandex, Sabahattin Kudret Aksal e-kitap pdf, Gazoz Ağacı ve Diğer Öyküler PDF Drive, Gazoz Ağacı ve Diğer Öyküler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Gazoz Ağacı ve Diğer Öyküler PDF Oku

Gazoz Ağacı ve Diğer Öyküler Kısa Özet

Sabahattin Kudret Aksal (1920-1993), şairliği ve oyun yazarlığı yanında, çağdaş öykücülüğümüzün belki az yazmış, ama her yazdığında belli bir dil ve biçem değerini titizlikle korumaya bilmiş, alçakgönüllü ustası. Ustalığı, öykülerinin mühim ödüller almasıyla da belgelenmiş durumda: Gazoz Ağacı ile 1955 Sait Faik Hikaye Armağanı`nı, Yaralı Hayvan ile 1957 Türk Dil Kurumu Sanat Armağanı`nı alan Aksal, 1985 senesinde da “Vav`lar” adlı öyküsüyle ENKA ödülünü kazandı.

Dr. Arif Yılmaz`ın, bütün yayımları karşı karşıya geldirarak notlarla zenginleştirdiği bu eleştirel basımda, Aksal`ın, 20 Haziran 1940`ta Servetifünun`da çıkan ilk öyküsü “Semtin Kahvesi”nden son yazdığına kadar, öykü bölgesindeki bütün verimi yer alıyor.

Gazoz Ağacı ve Diğer Öyküler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu