Edebiyat Kitapları

Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs PDF indir

Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs PDF indir, e-kitap sitemizde Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nalan Güven tarafından kaleme alınan Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs kitabı 264 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs kitabını 9786050837889 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs kitap özeti, Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs pdf oku, Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs yandex, Nalan Güven e-kitap pdf, Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs PDF Drive, Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs PDF Oku

Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs Kısa Özet

Kariye Müzesi ile başlayıp Kudüs’e varan bir serüvende kendi hikâyesindeki aşkı nihayet bulmuştu Aslı. Onu yola azaltan içinde senelerın ukdesi olarak taşıdığı bir talebiydi. Aradığına orada kavuşacağına inanmış ve Allah`a yakarmıştı. Kolay olmayacaktı elbet.

Kudüs bir aşk hikâyesi ise onda bir nokta dahi olabilmek bedel isterdi.

Kudüs; “Aşk”tı. Çileli, zor, zahmetli ve tutkulu bir aşk.

Kudüs; bir “Aşk Yolu” idi. Bu yolun yolcusu olmak sabır ve direnç gerektiriyordu.

Kudüs; yaşlı Ümmî Hatun`du, çocuk Fâtıma`ydı, inançlı Abdulkâdir El-Said`di, cesur Âiyşe Hatun`du… Mescid-i Aksa’ydı, Ömer Mescidi’ydi, Nebi Musa Makamı’ydı, Zeytin Dağı’ydı, El-Halil’di, Batı Şeria’ydı. Orada Miraç’ın gölgesi vardı. Dar sokaklarında inancın, sadakatin, sabrın, direnişin öyküsü gizliydi.

Kudüs’e gidenler bilirler; döndüğünüzde artık tam değilsinizdir.
Kalbiniz, aklınız ve sevdaveyair ne varsa bildiğiniz-hissettiğiniz yarısını bırakırsınız o topraklarda…

Bir kere havasını çektiyseniz içinize, geriye bıraktığınız her soluğun boşluğunu özlem doldurur…

Arzın Kapısı’ndan geçtiyse ayaklarınız, vicdanınız insanlığın türlü durumlarını gördüyse, göğüs kafesinize bir yumru oturur, yutkunsanız da geçmez acısı…

Hele bir de saçını okşadıysanız Filistinli bir çocuğun, o masum kokusu sindiyse ellerinize…
Unutamazsınız…
Uyuyamazsınız…
Yok sayamazsınız…

Nalan Güven, Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs’te bir kendinden hiçliğe geçiş yolculuğu anlatıyor içtenyeti her satıra sinen bir

hassaslıkla…
Çünkü aşk yolunda her adım hiçliğe atılır…

Gecenin Örtemediği Şehir Kudüs PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu