Siyaset Kitapları

Geleceği Yenilemek Aliya İzzetbegoviç PDF indir

Geleceği Yenilemek Aliya İzzetbegoviç PDF indir, e-kitap sitemizde Geleceği Yenilemek Aliya İzzetbegoviç kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Asım Öz tarafından kaleme alınan Geleceği Yenilemek Aliya İzzetbegoviç kitabı 128 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Geleceği Yenilemek Aliya İzzetbegoviç kitabını 9789753524360 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Geleceği Yenilemek Aliya İzzetbegoviç kitap özeti, Geleceği Yenilemek Aliya İzzetbegoviç pdf oku, Geleceği Yenilemek Aliya İzzetbegoviç yandex, Asım Öz e-kitap pdf, Geleceği Yenilemek Aliya İzzetbegoviç PDF Drive, Geleceği Yenilemek Aliya İzzetbegoviç Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Geleceği Yenilemek Aliya İzzetbegoviç PDF Oku

Geleceği Yenilemek Aliya İzzetbegoviç Kısa Özet

Aliya İzzetbegoviç’in kendisine yöneltilen sorulara verdiği yanıtlardan bir bölümünden bir araya gelen Geleceği Yenilemek, onu mücadele ve düşünce yaşamının bir özeti olarak değerlendirilebilir. Zira burada hem yaşamı hem bir ahlaki mesele olarak Bosna mücadelesi hem de İslâm dünyası üzerine dile getirdiklerini görmek olabilecek. 

Bundan dolayı de kitap bir İzzetbegoviç seçkisi olarak okunabilir. Kitabın bu niteliği, İzzetbegoviç’in düşüncesi ve siyasi savaşını kavramaya dönük çalışmalarda onu öncelikli kaynaklardan biri haline getiriyor. Ayrıca söyleşilerin İslâm dünyasının geçmişi ve geleceğine dair birtakım vurgular taşıması yanında 2000’lere kadar uzanan bir zaman aralığında İzzetbegoviç’in düşüncesinin ve savaşının hangi soru(n)lar etrafında şekillendiğini görmeye de imkân tanıyor.

Bu ufak kitap, İslâm dünyasının kemikleşmiş problemlerinin  nasıl aşılabileceğine dair bir ufuk çiziyor.  Çağdaş İslâmî uyanışın umdelerini bilmenin büyük güveniyle… İnsan fıtratının  köleleştirilmesine karşı  çıkarak… Bilinç ışıkları yakarak…  Geleceğin tortularla değil, mesuliyet bilinci ve muhasebeyle  kurulabileceğinin farkında olarak…

Geleceği Yenilemek Aliya İzzetbegoviç PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu