Dini Kitaplar

Gelin Tacı-Nefiste Mücadelenin İlacı PDF indir

Gelin Tacı-Nefiste Mücadelenin İlacı PDF indir, e-kitap sitemizde Gelin Tacı-Nefiste Mücadelenin İlacı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İbn Ataullah El-İskenderi tarafından kaleme alınan Gelin Tacı-Nefiste Mücadelenin İlacı kitabının çevirmenliğini Sufi Kitap yapmıştır.

Yayıncılığını Sufi Kitap yaptığı Gelin Tacı-Nefiste Mücadelenin İlacı kitap özeti, Gelin Tacı-Nefiste Mücadelenin İlacı pdf oku, Gelin Tacı-Nefiste Mücadelenin İlacı yandex, İbn Ataullah El-İskenderi e-kitap pdf, Gelin Tacı-Nefiste Mücadelenin İlacı PDF Drive, Gelin Tacı-Nefiste Mücadelenin İlacı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Gelin Tacı-Nefiste Mücadelenin İlacı PDF Oku

Bu kitap, Allah’a hakkıyla kulluk edebilmenin yol ve çarelerini gösteren en özlü tasavvuf eserlerinden biridir.
Batı dilleri dâhil birden fazla dile çevrilen bu kıymetli eser, kalbi Allah’a bağlamak ve O’nun rızasını kazanmak için neler yapılması gerektiğini ikna edici bir dille anlatır. İnsanoğlunu kendi nefsinin nasıl aldatıp kandırdığını ve onun bu aldatışlarından kurtulmak için ne yapmak gerektiğini misallerle öğretir.

İbn Ataullah el-İskenderî tasavvufa sonradan girdiği için, tasavvufa yabancı insanlara nasıl yaklaşmak ve onların yönünü Allah’a tam anlamıyla nasıl çevirmek gerektiğini çok iyi bilir. O yüzden de öğütleri, havada kalan sözler değil, insanın içine işleyen, kalbine dokunan nasihatlerdir.

Bu eseri okuyan kişi, kendisini gerçek bir şeyhin, bir mürşid-i kâmilin karşısındaymış gibi hisseder. Eğer Allah yolunda yürümek istiyorsa, bu kitap ona o yolu bütün yönleriyle açar. Kendisine hem dünyasını hem de âhiretini güzelleştirecek reçeteler sunar.

Gelin Tacı-Nefiste Mücadelenin İlacı PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu