Dini Kitaplar

Gençler İçin Bir Demet Mitoloji PDF indir

Gençler İçin Bir Demet Mitoloji PDF indir, e-kitap sitemizde Gençler İçin Bir Demet Mitoloji kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Derman Bayladı tarafından kaleme alınan Gençler İçin Bir Demet Mitoloji kitabı 152 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Gençler İçin Bir Demet Mitoloji kitabını 9789752863347 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Gençler İçin Bir Demet Mitoloji kitap özeti, Gençler İçin Bir Demet Mitoloji pdf oku, Gençler İçin Bir Demet Mitoloji yandex, Derman Bayladı e-kitap pdf, Gençler İçin Bir Demet Mitoloji PDF Drive, Gençler İçin Bir Demet Mitoloji Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Gençler İçin Bir Demet Mitoloji PDF Oku

Gençler İçin Bir Demet Mitoloji Kısa Özet

Eski Yunancada *Mythos* sözcüğünün birden fazla anlamı var. *Söz*, *Söylev*,*Anlatı*, *Söylenti* vb. bunlardan yalnızca bir kaçı… Bunların bunun yanında *Söylence*, *Masal*, *Uydurma* anlamlarını da içeriyor *Mythos* sözcüğü … Yine Eski Yunancada *Mythologia* veya dilimize de yerleştiği şekiliyle *Mitoloji*, *Söylence bilim* demek.

Her ulusun kendine göre az veya çok işlenmiş söylenceleri mevcuttur. Lakin *Mitoloji* deyince aklımıza her şeyden önce Yunan Söylenceleri gelir. Yunanların dinsel inançlarıyla iç içe olan bu söylenceler; ozanların, tarihçilerin, tiyatro yazarlarının, heykeltıraş ve ressamların yüz seneler boyu ortaya koydukları yapıtlarla durmadan zenginleşmiş, sonuç olarak da evrenselleşmiştir. Bilhassa de Batı kültürü sanatı, edebiyatı ve felsefesiyle bu verimli kaynaktan her zaman yararlanmıştır ve hala da yararlanmakta…

Mitoloji çok geniş bir çalışma alanı sunar bizlere. Bu hususta ciltler dolusu kitap yazılabilir ve yazılmaktadır da. Bu sınırsız genişlikteki alana ilk adımları atmak isteyen gençlere ve her yaştan meraklılara, mitolojinin temel kavramlarını içeren bu ufak kitabı hazırlamış yer alıyoruz. Bu çalışmamızın daha ileri adımlar için de yüreklendirici olabileceğini bekliyoruz.

Gençler İçin Bir Demet Mitoloji PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu