Araştırma Kitapları

Genel Fiziki Coğrafya: Yer Bilimleri PDF indir

Genel Fiziki Coğrafya: Yer Bilimleri PDF indir, e-kitap sitemizde Genel Fiziki Coğrafya: Yer Bilimleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Rüştü Ilgar tarafından kaleme alınan Genel Fiziki Coğrafya: Yer Bilimleri kitabı 192 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Genel Fiziki Coğrafya: Yer Bilimleri kitabını 9786053207658 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Genel Fiziki Coğrafya: Yer Bilimleri kitap özeti, Genel Fiziki Coğrafya: Yer Bilimleri pdf oku, Genel Fiziki Coğrafya: Yer Bilimleri yandex, Rüştü Ilgar e-kitap pdf, Genel Fiziki Coğrafya: Yer Bilimleri PDF Drive, Genel Fiziki Coğrafya: Yer Bilimleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Genel Fiziki Coğrafya: Yer Bilimleri PDF Oku

Genel Fiziki Coğrafya: Yer Bilimleri Kısa Özet

Bu kitapta ülkemiz ve dünya çapındaki benzer eserlerde kullanılan ana temalara sadık kalınmıştır. Eser hazırlanırken fazla sayıda ülkede işlenen benzer içerikli Genel Fiziki Coğrafya derslerine uyum gözetilmiştir. Çünkü ECTS Label ve ders içeriklerine bağlı denklik için, Ects kapsamınca 8 bölümden bir araya gelen ve 16 haftaya yayılabilecek en fazla 60 krediden 2 yahut 3 kredilik bir derse çevirilmiştir. Bu eser bir ders kitabı, bunun yanı sıra başvuru kitabı yahut tercih edilmiş bir Genel Fiziki Coğrafya yahut Yer Bilimleri kitabına yardımcı kitap olarak hazırlanmıştır. Verilerin güncel olmasına özen gösterilmiştir.

Genel Fiziki Coğrafya ve Yer Bilimleri temalı bu eser başta Coğrafya olmak üzere Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Biyoloji, Jeoloji, Sınıf Öğretmenliği bölümlerine ders kitabı olarak katkı sunması, bunun bunun yanında doçentlik, kamu personeli vb. sınavlara hazırlanma sürecine de bir destek niteliğinde olması hedeflenmiştir. Eserde bilinmesi güç karmaşık konular sadeleştirilmeye çalışılmış gereksiz verbalizmden kaçınılmıştır. Konu bütünlüğüne sadık kalınıp daha kolay bilgiye erişileceği fikriyle, renkli baskı ve çift sütün şeklinde sayfa tasarımına gidilmiştir.

Şuana kadar yayınlanmış çok sayıdaki Fiziki Coğrafyaya ait eseler incelenmeye alınmış *Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu* ile alakalı ülkeler arası mevzuat kapsamı içinde “Kullanım Şartları” içerisinde uygulamalara ve içeriklere, bilgilere, telif haklarına tabi çalışmalara, maddi ve düşüncesi mülkiyet haklarına saygılı olacak biçimde alıntı yapılarak bu eser neşredilmiştir.

Genel Fiziki Coğrafya: Yer Bilimleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu