Araştırma Kitapları

Genel Kimya 3 PDF indir

Genel Kimya 3 PDF indir, e-kitap sitemizde Genel Kimya 3 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hüseyin Bağ tarafından kaleme alınan Genel Kimya 3 kitabı 224 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Genel Kimya 3 kitabını 9786050022001 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Genel Kimya 3 kitap özeti, Genel Kimya 3 pdf oku, Genel Kimya 3 yandex, Hüseyin Bağ e-kitap pdf, Genel Kimya 3 PDF Drive, Genel Kimya 3 Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Genel Kimya 3 PDF Oku

Genel Kimya 3 Kısa Özet

Bu kitap; Eğitim Fakültelerinin Fen Bilgisi Bölümü’nde okutulan Genel Kimya II dersine yönelik olarak hazırlanmıştır. Kitap hazırlanırken, 2006 senesinde Eğitim Fakültelerinde okutulacak dersler için yapılan yeni kur tanımları dikkate alınmıştır. Kitaptaki konular, Fen ve Teknoloji öğretmen adaylarının hazır bulunuşluk düzeyleri yanında meslek yaşamları boyunca kazanmaları hedeflenen bilgi düzeyleri de göz önünde bulundurularak ele alınmıştır.

Kitap; Analitik Kimyaya Giriş, Sulu çözeltilerin Kimyası, Kimyasal Reaksiyonlar ve Kimyasal Denge, Asitler ve Bazlar, Gravimetrik analiz, Titrimetrik analiz ve Kompleksometrik analiz bölümlerini içermektedir. Konuların daha iyi bilinmesinı sağlamak maksadıyla çözümlü örnek problemlere yer verilmiş, konu sonlarına da değerlendirme soruları eklenmiştir. Etkin bir öğretim ve öğrenim maksadıyla her konuya ilişkin sunumlar hazırlanmıştır.

Bilgi çağı olarak da adlandırılan içinde yaşadığımız yüzyılın nesillerini yetiştirecek olan öğretmen adaylarının yetiştirilmesi bi hayli büyük bir öneme sahiptir. Fen ve Teknoloji öğretmen adaylarının yeterli alan bilgisine sahip bir biçimde yetiştirilmeleri, hem kendilerinin hem de yetiştirecekleri nesillerin yeniçağı yakalamalarını kolaylaştıracaktır. Yeterli alan bilgisi fakat yeterli bilgi kaynaklarının kullanılması ile olabilecek bulunacağı şüphesizdir. Hazırladığımız bu kitabın, Fen ve Teknoloji öğretmen adaylarının analitik kimya hususunda gereksinim duyacakları temel kavramlara ilişkin bilgi ve becerilerin kazandırılması yönünden mühim bir kaynak bulunacağı kanısına varılmaktadır.

Genel Kimya 3 PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu