Teknoloji Kitapları

Genogramlar PDF indir

Genogramlar PDF indir, e-kitap sitemizde Genogramlar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Turan Akbaş tarafından kaleme alınan Genogramlar kitabı 416 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Genogramlar kitabını 9786058006089 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Genogramlar kitap özeti, Genogramlar pdf oku, Genogramlar yandex, Turan Akbaş e-kitap pdf, Genogramlar PDF Drive, Genogramlar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Genogramlar PDF Oku

Genogramlar Kısa Özet

Gerek aile terapistleri, gerekse diğer uzman sağlık personeli tarafından sıklıkla kullanılan genogramlar, ‘‘aile değerlendirmeleri sırasında toplanan kapsamlı bilgileri düzenlemenin ve aile sistemi içindeki örüntüleri belirleyerek hedefe daha iyi odaklanan bir müdahale süreci yürütmenin grafiksel yolu’’ şeklinde tanımlanabilir. Dikkat çekici renkli şemalarla, genogramların ve aile oyun genogramlarının klinik kullanımına ilişkin yeni materyallerle zenginleştirilen bu üçüncü basımda, genogramların nasıl yapılandırılacağı, genogram görüşmelerinin ne biçimde yürütüleceği ve sonuçların nasıl yorumlanacağı kapsamlı bir biçimde ele alınıyor.

Aralarında Sigmund Freud, Woody Allen ile Mia Farrow, Kennedy Ailesi, Jane Fonda ile Ted Turner, Bill Clinton, Prenses Diana ve Thomas Jefferson’ın da olduğu ünlü karakterlere ait aile genogramları, okuyacağınız metni gerçek hayata taşırken, bunun yanı sıra, genogram çalışmalarının temelini oluşturan aile sistemleri kuramı ile sistemik görüşmelere dair ilkelerin açıklanmasına faydalı oluyor.

Aile enerjiklerinin zenginliğini büyüleyici bir bakışla ortaya koyan McGoldrick ve dostları, aile yapısını grafikleştirme, ailedeki olası poblemlerin taranmasını kolaylaştırma ve gerek duyulan kaynakları devreye sokacak proaktif adımlar atma hususunda klinisyenler için paha biçilemez bir kılavuz sunuyorlar.

Yorumlar

*Bu kitap, kendi alanında temel ilkeleri tespit eden bir çalışma olmayı sürdürüyor. Mükemmel, kapsamlı ve özenle kaleme alınıp şekillerle güçlendirilmiş bir metin sunan üçüncü basım, gerek işinde uzman gerekse yeni aile terapistleri, bunun bunun yanında ruh sağlığı ve tıbbi sağlık hizmetleri alanında ailelerle çalışan tüm klinisyenler tarafından mutlaka okunması gereken bir kaynak. Bu harikulade metnin güncellenmiş halini okumaktan yine büyük bir keyif aldım. *ROBERT C. LIKE, Tıp Doktoru, Sağlıklı Aileler ve Kültürel Çeşitlilik Merkezi Profesörü ve Direktörü, UMDNJ-Robert Wood Johnson Tıp Fakültesi

*Usta klinisyen McGoldrick ve meslektaşları, içgörü ve tutkunun rehberliğinde bir kez daha başardılar! Ailenin tarihsel bağlam içinde kavranmasına dönük kritik bir çerçeve sunan ve genogramların yapılandırılması sırasında aile bireylerine sorulabilecek faydalı soruları ortaya koyan McGoldrick, hikâyelerin dönüştürücü gücünü açığa çıkarıyor. Sonuçta ortaya bilge, zarif, faydalı ve kullanışlı bir klinik uygulama kitabı çıkıyor. *MAUREEN LEAHEY, Lisanslı Hemşire, Calgary Bölgesi Ayakta Tedavi Hizmetleri Akıl Sağlığı Yöneticisi, Calgary, Alberta, Kanada

Monica McGoldrick, MA, MSW, PhD(hc), Çok Kültürlü Aile Enstitüsü kurucusu ve direktörü

Randy Gerson, PhD, 1995 senesindeki ölümüne kadar Atlanta Sistemik Düşünce Koleji direktörü

Sueli Petry, PhD, Çok Kültürlü Aile Enstitüsü’nde öğretim üyesi ve özel klinisyen

Genogramlar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu