Siyaset Kitapları

Gerçekçiler İçin Ütopya PDF indir

Gerçekçiler İçin Ütopya PDF indir, e-kitap sitemizde Gerçekçiler İçin Ütopya kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Rutger Bregman tarafından kaleme alınan Gerçekçiler İçin Ütopya kitabı 328 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Gerçekçiler İçin Ütopya kitabını 9786051980317 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Gerçekçiler İçin Ütopya kitap özeti, Gerçekçiler İçin Ütopya pdf oku, Gerçekçiler İçin Ütopya yandex, Rutger Bregman e-kitap pdf, Gerçekçiler İçin Ütopya PDF Drive, Gerçekçiler İçin Ütopya Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Gerçekçiler İçin Ütopya PDF Oku

Gerçekçiler İçin Ütopya Kısa Özet

*Bregman’a kulak verin. Geleceği şekillendirme işinde büyük gelecek vaat ediyor.*

Guardian

Çoğumuz mutlu olmadığımız işlerde haddinden fazla çalışıyor, kalan zamanda pek de ihtiyacımız olmayan şeyleri tüketerek mutlu olmaya uğraşıyoruz. Mesele bunun iyi olmaması veya ileride her şeyin daha kötü olabileceği değil. Uygarlığımızın yönünü birden fazla kez değiştirdik, bir kez daha değiştirebiliriz. Mesele elimizdekinden daha iyisini hayal edemiyor olmamız. Bugünün büyük fikirleri nerede? Son büyük idealimiz *satın alma gücü* müydü? Bundan böyle uygarlığımızın ne kadar büyük olduğunu, neyi ölçtüğü meçhul gayrisafi milli hasıla üzerinden mi konuşacağız?

*Gerçekçiler İçin Ütopya, bir geleceği tahmin girişimi değil, geleceğin kilitlerini açma girişimi,* diyor Bregman. *Ve bunun için, ütopyalara geri dönmeliyiz.* Köleliğin kaldırılmasından kadın erkek eşitliğine, uygarlığımıza kilometre taşı olmuş birden fazla gelişme, öncesinde birer ütopyaydı. Gerçekçiler İçin Ütopya, birden fazla saha çalışması, deney ve vakadan faydalanarak, şimdilerde ütopik gelebilecek kimi fikirlerin (mesela çalışsın çalışmasın herkese temel gelir) aslında erişilebilir olduğunu gösteriyor. Yeter ki tüketim üstüne kurulmuş, piyasa gerçekleri üzerinde uzlaşmış bir uygarlıktan daha iyisi olabileceğimizi hatırlayalım.

Yeter ki yeniden büyük hayaller kuralım.

*Nefis… Bugünün toplumu için endişelenenler, reçete arayanlar mutlaka okumalı.*

Zygmunt Bauman

*Sağ-sol klişeleriyle dolu beylik tartışmalara doyduysanız, cesur düşünce, taze fikirler ve ispat temelli argümanlarla dolu Gerçekçiler İçin Ütopya’yı seveceksiniz.*

Steven Pinker

*Sızlanmaktan bir adım öteye geçmek isteğe göre, bu kitabı okuyun.*

Evening Standard

Gerçekçiler İçin Ütopya PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu