Psikoloji Kitapları

Gerçeklik Terapisi PDF indir

Gerçeklik Terapisi PDF indir, e-kitap sitemizde Gerçeklik Terapisi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Robert E. Wubbolding tarafından kaleme alınan Gerçeklik Terapisi kitabı 240 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Gerçeklik Terapisi kitabını 9786055134754 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Gerçeklik Terapisi kitap özeti, Gerçeklik Terapisi pdf oku, Gerçeklik Terapisi yandex, Robert E. Wubbolding e-kitap pdf, Gerçeklik Terapisi PDF Drive, Gerçeklik Terapisi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Gerçeklik Terapisi PDF Oku

Gerçeklik Terapisi Kısa Özet

Bir davranışı, insanın kendi inisiyatifiyle tespit ettiği bir seçimi olarak kabul etmesi, kendisini daha sorumlu hissetmesine ve yaşamının kontrolünü ele geçirmesine yol açar. Gerçeklik Terapisi, bireylerin kendi davranış şekillerini seçmeleri ve bu davranışların temel güdü ve hedeflerini ne kadar doyurduğu ve gerçekleştirdiği ile alakalıdir. Danışanların kendi isteklerini keşfetmesini sağlamak, bu isteklere ulaşmak için ne yaptıklarına bakmak, yapılanların hedeflere uygun olup olmadığını değerlendirmek ve son kez gerekiyorsa bu davranışları değiştirebilmeleri için plan yapmada yol gösterici olmak esastır.

William Glasser, 1950-60’lı senelerda seçim kuramının temel mantığını formüle ederek, Gerçeklik Terapisi’nin dayanağı olan görüşü geliştirmiştir. Günümüzde, ülkeler arası arenada Gerçeklik

Gerçeklik Terapisi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu