Psikoloji Kitapları

Geveze PDF indir

Geveze PDF indir, e-kitap sitemizde Geveze kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ethan Kross tarafından kaleme alınan Geveze kitabı 272 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Geveze kitabını 9786051981970 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Geveze kitap özeti, Geveze pdf oku, Geveze yandex, Ethan Kross e-kitap pdf, Geveze PDF Drive, Geveze Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Geveze PDF Oku

Geveze Kısa Özet

Benzersiz bir becerimiz var: iç sesimiz. Hedeflerimize ulaşabilmemizi, yaratabilmemizi, mutlu anlarımızı zihnimizde tekrar tekrar yaşayabilmemizi ve kim olduğumuzu tanımlayabilmemizi ona borçluyuz. Ama bu bilgelik kaynağı, en fazla ihtiyaç hissettiğimiz anlarda en acımasız du¨şmanımıza dönu¨şebiliyor. Acı veren duyguları aklımıza sakız yapıyor, utanç dolu anlarımızı zihnimizde tekrar tekrar canlandırıyor, bizi du¨şu¨ncelerimizin kıskacından kurtarmıyor, aksine sinsi bir şeyin doğmasına yol açıyor: dırdırcı iç ses.

İç sesin hem yardımsever bir su¨per gu¨ç hem de bizi yaralayan yıkıcı bir kriptonit olmasının yarattığı kaçınılmaz gerilim, insan zihninin en bu¨yu¨k bilmecelerinden biri. Peki yok mu onu dizginlemenin bir çaresi?

Ödu¨llu¨ nörobilimci ve psikolog Ethan Kross büyük ses getiren kitabı Geveze’de sayısız vaka ve araştırmadan yararlanarak, iç sesi dizginlemek için bir dizi araca sahip olduğumuzu gösteriyor. Aslını söylemek gerekirse hep gözu¨mu¨zu¨n önu¨nde olan ama farkında olmadığımız; tercih ettiğimiz sözcu¨klere, anlattığımız hikâyelere, sevdiklerimizle yaptığımız konuşmalara, alışkanlıklarımıza, hatta arada bir enteresan ritu¨ellerimize gizlenmiş araçlar.

Etkileyici, su¨ru¨kleyici, bunun yanı sıra da özgu¨n bakış açıları ve ipuçlarıyla dolu Geveze, kendinizle yaptığınız konuşmaları sonsuza dek değiştirecek ve daha mutlu, daha u¨retken bir yaşam su¨rmenize yol gösterecek bir kitap.

“Çığır açıcı.”
Susan Cain

“Başyapıt.”
Angela Duckworth

Geveze PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu