Teknoloji Kitapları

Gezegen Fabrikası PDF indir

Gezegen Fabrikası PDF indir, e-kitap sitemizde Gezegen Fabrikası kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Elizabeth Tasker tarafından kaleme alınan Gezegen Fabrikası kitabı 416 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Gezegen Fabrikası kitabını 9786050209051 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Gezegen Fabrikası kitap özeti, Gezegen Fabrikası pdf oku, Gezegen Fabrikası yandex, Elizabeth Tasker e-kitap pdf, Gezegen Fabrikası PDF Drive, Gezegen Fabrikası Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Gezegen Fabrikası PDF Oku

Gezegen Fabrikası Kısa Özet

Yirmi yıl önce güneş sistemi dışındaki gezegenlerin araştırılması yalnızca bilimkurgu yazarlarının ilgi alanına giriyordu. Oysa bugün astronominin en bi hayli hızlı genişleyen alanlarından biri halini aldı. Bugüne dek binlerce “ötegezegen” keşfedildi ve sayıları hızla artıyor.

Yeni keşfedilen bu dünyalar en fantastik bilimkurgu kitaplarında hayal edilenlerden fazla daha yabansı. Aralarında bir yılı Dünya zamanıyla birkaç hafta süren, Jüpiter’den büyük gaz devleri de var, iki güneşli karasal gezegenler de. Hatta bazılarının güneşi bile yok!

Katran okyanuslarıyla kaplı elmas mantolu gezegenler mi ararsınız, yoksa bir yarımküresi sürekli olarak kış, diğer yarımküresi sürekli olarak yaz olanlar mı. Tüm yüzeyi okyanuslarla örtülü su dünyaları mı, yoksa tamamen magma deniziyle örtülü volkanik dünyalar mı. Böylesi bir çeşitliliğin keyfi daha başlangıç.

Gezegen Fabrikası bu gezegenlerin öyküsünü anlatıyor. Bilinen sayısız komşu yıldız var ve bunların her birinin etrafında ötegezegenler dönüyor. Bu olasılıklar içinde bizim gezegenimize andıran bir dünya, ikinci bir Dünya bulunması olabilecek mü? Ne dersiniz?

“Bu kitabı okuma listenizin ilk sırasına koyacaksınız.”

Sky&Telescope

Gezegen Fabrikası PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu