PDF İndir

Gezgin Anne’den Seyahat Önerileri PDF indir

Gezgin Anne’den Seyahat Önerileri PDF indir, e-kitap sitemizde Gezgin Anne’den Seyahat Önerileri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Deniz Özgül tarafından kaleme alınan Gezgin Anne’den Seyahat Önerileri kitabı 275 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Gezgin Anne’den Seyahat Önerileri kitabını 9786057883421 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Gezgin Anne’den Seyahat Önerileri kitap özeti, Gezgin Anne’den Seyahat Önerileri pdf oku, Gezgin Anne’den Seyahat Önerileri yandex, Deniz Özgül e-kitap pdf, Gezgin Anne’den Seyahat Önerileri PDF Drive, Gezgin Anne’den Seyahat Önerileri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Gezgin Anne’den Seyahat Önerileri PDF Oku

Gezgin Anne’den Seyahat Önerileri Kısa Özet

Hamileyken; oğlumu sırtıma yerleştirip Eyfel Kulesi’ne çıkmayı, onunla Karadeniz kıyısı boyunca arabayla dolaşmayı, Afrika’da safari yapmayı, guletle Akdeniz sularında gezmeyi hayal ediyordum. Elbette bunları ufak bir çocukla gerçekleştirmek kolay değildi; ama seyahat etmemek bir farklı olamazdı. Ailedeki her bireyin keyif alacağı geziler planlamam ve seyahat etmeyi bilen bir çocuk yetiştirmem gerekiyordu.

‘Kırkı çıkmadan kapıdan dışarı adım atmayan annelerin devri bitti! Hem bebeğimle gezerim, hem de öğrendiklerimi ve tecrübelerimi paylaşarak bir başkasına da cesaret veririm belki’ dedim: 2011’de ilk Türkçe bebekle gezi blogu olan www.gezginanne.com’u hazırladım. Bebek, çocuk, derken ikinci hamilelik, biri bebek iki çocuklu seyahatlerde öğrendiklerim az değildi, bir kitabı doldurdu.

Bebekle seyahat etmek başta korkutucu gelebilir, özellikle de ilk bebekle. Biliyorum düşüncenizde deli sorular var. Benim de vardı. İster bir haftasonu kaçamağı isterse denizaşırı seyahat olsun, planladığınız gezi için tüm yanıtları bu kitapta bulacaksınız:

Hamileyken güvenlik kontrol dedektöründen geçmek güvenli mi?

Bebek, aşıları tamamlanmadan yolculuk yapabilir mi?

Bebeğin hangi yaşında nereye gidelim?

Çocuğum yerinde durmaz, uçakta/trende/arabada nasıl oyalarım?

Ya hastalanırsa?

Ya araç tutarsa?

Çantama neler koyacağım?

Nerede, nasıl uyuyacak?

Ne yiyecek?

Tuvalet eğitimi ne olacak?

Nasıl pasaport çıkaracağım?..

Çünkü bu kitap o yollardan bir değil, iki kez geçen biri tarafından yazıldı. Kolay olacak demiyorum ama ailelerin tatile ihtiyacı var, bebeklerin, çocukların da temiz havaya… Evden ayrılmak, bitmeyen işleri geride bırakmak ve her yeniliği çocukların gözlerinde keşfetmek herkese iyi gelecek.

Çocuklarınızla birlikte nice mutlu ve unutulmaz geziler dilerim…

– Deniz – Gezgin Anne

Gezgin Anne’den Seyahat Önerileri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu