Edebiyat Kitapları

Giovanni’nin Odası PDF indir

Giovanni’nin Odası PDF indir, e-kitap sitemizde Giovanni’nin Odası kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. James Baldwin tarafından kaleme alınan Giovanni’nin Odası kitabı 178 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Giovanni’nin Odası kitabını 9789750811043 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Giovanni’nin Odası kitap özeti, Giovanni’nin Odası pdf oku, Giovanni’nin Odası yandex, James Baldwin e-kitap pdf, Giovanni’nin Odası PDF Drive, Giovanni’nin Odası Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Giovanni’nin Odası PDF Oku

Giovanni’nin Odası Kısa Özet

Baldwin’in on yıl yaşadığı ve yaratıcılığını bulduğu Paris’te yazdığı Givanni’nin Odası, (1956) o günler için işlenmesi bir hayli cesaret isteyen bir konuyu, *eşcinsel aşk*ı konu alıyor: Amerikalı beyaz delikanlı David’in Paris’te İtalyan garson Giovanni ile yaşadığı eşcinsel ilişki, toplumsal değer yargılarının baskın çıkışıyla bu ilişkiden kaçıp ve evli bir erkek olarak *güvenli* bir hayat sürmek için eski sevgilisi Hella’ya sığınması ve bütün bu çabaların üçüne de trajik sonuçlar getiren sonuçsuzluğu…

Yok olmaya mahkum bir aşk üçgenini anlatan, tutku, pişmanlık ve özlem dolu bu roman, yayımlanır yayımlanmaz eşcinsel edebiyatta bir dönüm noktası olmuştu. Etkisi bu kadarla kalmadı: Baldwin, “beyaz eşcinsel erkekleri yazan siyah bir yazar” olarak şimşekleri üstüne çekti. Lakin, Giovanni`nin Odası`na elli senedir yaşayan bir başyapıt haline getiren asın niteliği, yazarın ırk, cinsellik ve bireysel özgürlük kavramlarını iç içe geçirmede gösterdiği büyük başarıdır.

Giovanni’nin Odası PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu