Müzik Kitapları

Gitar Eğitimine Yönelik Klasik Gitar Teknikleri ve Uygulamaları PDF indir

Gitar Eğitimine Yönelik Klasik Gitar Teknikleri ve Uygulamaları PDF indir, e-kitap sitemizde Gitar Eğitimine Yönelik Klasik Gitar Teknikleri ve Uygulamaları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Zülüf Öztutgan tarafından kaleme alınan Gitar Eğitimine Yönelik Klasik Gitar Teknikleri ve Uygulamaları kitabı 90 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Gitar Eğitimine Yönelik Klasik Gitar Teknikleri ve Uygulamaları kitabını 9786254390616 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Gitar Eğitimine Yönelik Klasik Gitar Teknikleri ve Uygulamaları kitap özeti, Gitar Eğitimine Yönelik Klasik Gitar Teknikleri ve Uygulamaları pdf oku, Gitar Eğitimine Yönelik Klasik Gitar Teknikleri ve Uygulamaları yandex, Zülüf Öztutgan e-kitap pdf, Gitar Eğitimine Yönelik Klasik Gitar Teknikleri ve Uygulamaları PDF Drive, Gitar Eğitimine Yönelik Klasik Gitar Teknikleri ve Uygulamaları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Gitar Eğitimine Yönelik Klasik Gitar Teknikleri ve Uygulamaları PDF Oku

Gitar Eğitimine Yönelik Klasik Gitar Teknikleri ve Uygulamaları Kısa Özet

Klasik gitar icrası, bir çok değişik tekniğin kullanımını içermektedir. Bu teknikler içinde apoyando, tirando, arpej, tremolo, rasgueado, harmonik, bare, pizzicato, legato, trill, golpe, tambora vb. sayılabilir. Anılan teknikler; müzikal anlatımı daha etkili hâle getirmek, bazı unsurları vurgulamak, eserin yazıldığı dönemin özeliklerini yansıtmak, farklı üsluplara göndermeler yapmak ve çeşitli enstrümanları taklit etmek gibi amaçlarla kullanılmaktadır.

Bu çalışmada; gitar eğitiminin mühim bir boyutu olan ve kaynaklarda dağınık biçimde bulunan klasik gitar metotlarınin bir araya toplanması, klasik gitara ilgi duyan veya klasik gitar eğitimi alan bireylere tanıtılması hedeflenmiştir. Bu bağlamda klasik gitar teknikleri ayrı ayrı tanımlanmış ve uygulamaya yönelik ipuçlarıyla gösterilen tekniklerin daha kolay bilinmesi sağlanmaya çalışılmıştır. Ayrıca alakalı tekniklere yönelik olarak verilen etütlerle bu tekniklerin pekiştirilmesi, geliştirilmesi ve eserler içinde uygulanması amaçlanmıştır.

Bu kitap içinde yer verilen tekniklerin; gitar eğitmenleri, besteciler ve gitaristler tarafından bilinmesinin klasik gitar müziğine katkı sağlayacağı kanısına varılmaktadır. Ayrıca kitap içindeki tekniklere yönelik olarak verilen özgün etütler, gitar eğitimi dağarcığına yeni eserler kazandırılması yönünden dikkat çekicidir.

Gitar Eğitimine Yönelik Klasik Gitar Teknikleri ve Uygulamaları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu