Müzik Kitapları

Gitar Yapıtlarıyla Tonal Armoni PDF indir

Gitar Yapıtlarıyla Tonal Armoni PDF indir, e-kitap sitemizde Gitar Yapıtlarıyla Tonal Armoni kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. M. Ozan Uyan tarafından kaleme alınan Gitar Yapıtlarıyla Tonal Armoni kitabı 163 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Gitar Yapıtlarıyla Tonal Armoni kitabını 9786257409438 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Gitar Yapıtlarıyla Tonal Armoni kitap özeti, Gitar Yapıtlarıyla Tonal Armoni pdf oku, Gitar Yapıtlarıyla Tonal Armoni yandex, M. Ozan Uyan e-kitap pdf, Gitar Yapıtlarıyla Tonal Armoni PDF Drive, Gitar Yapıtlarıyla Tonal Armoni Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Gitar Yapıtlarıyla Tonal Armoni PDF Oku

Gitar Yapıtlarıyla Tonal Armoni Kısa Özet

Bir eğitimci olarak, gitar ve armoni bölgesindeki kişisel mesleki tecrübelerim sonucu bu kitabı hazırlama ve siz kıymetli okuyucuya sunma gereğini duydum. Amacım, temelden armoni öğretmek değil, belli bir müzikal birikime sahip okuyucuya, gitar yapıtlarını armonik olarak anlamladırma ve çözümleme hususunda fikir ve bakış açısı kazandırmaktır. Genel yahut gitar uygulamalı armoniyi temelden öğretebilecek nitelikte birbirinden kıymetli birden fazla yapıt literatürde zaten bulunmaktadır, fakat bu kitap, yalnızca gitar yapıtlarından örnekler içermesi yönünden özgündür. İnanıyorum ki, incelemelerinızda ve eğitiminizde destekleyici, katkı sağlayıcı bir kaynak olarak bu kitaptan faydalanabilirsiniz.
Kitabın bilimsel dil ve terimleri hususunda bazı açıklamalar yapmak isterim. Armoni alanında dilimizde yazılmış en kapsamlı kaynaklardan birisi olan, Nurhan Cangal’ın *Armoni* kitabı, kullandığım bilimsel dilin temelini oluşturmuştur. Lakin Nurhan Cangal’ın eserinde kullanılan işlevsel şifrelendirme sistemi yerine basamaksal şifrelendirme sistemini tercih ettim. Bu noktada tavsiyem, armonide kullanılan farklı şifrelendirme sistemlerinin ve armoni terimlerinin dilimizdeki karşılıklarının olabildiğince araştırılması ve öğrenilmesi yönündedir.
Kitapta bulunan emsallarin büyük bir bölümünde, ritmik sadeleştirme ve büyük dizeğe aktarım metotlarıni uyguladım. Bu metotların; örnekler içindeki armonik hadiselerin daha net görülmesini sağlamak; farklı çalgılarla seslendirmede kolaylık sağlamak; gitar notasyonunu armoni eğitiminde kullanılan nota yazımına benzer hale getirerek kuram-uygulama içinde aktarım yapılmasını sağlamak gibi faydaları bulunacağını düşünüyorum.

Gitar Yapıtlarıyla Tonal Armoni PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu