PDF İndir

Göçmen Figürü PDF indir

Göçmen Figürü PDF indir, e-kitap sitemizde Göçmen Figürü kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Thomas Nail tarafından kaleme alınan Göçmen Figürü kitabının çevirmenliğini İletişim Yayıncılık yapmıştır. Yayıncılığını İletişim Yayıncılık yaptığı Göçmen Figürü kitap özeti, Göçmen Figürü pdf oku, Göçmen Figürü yandex, Thomas Nail e-kitap pdf, Göçmen Figürü PDF Drive, Göçmen Figürü Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Göçmen Figürü PDF Oku

Göçmen Figürü Kitap Açıklaması

“Kimileri için yer değiştirmek yalnızca geçici bir ihraçtır; yeni fırsatlar, dinlence ve kâr elde etmek demektir. Bazıları içinse bu hareket tehlikeli ve zorakidir, onların ihraçları çok daha ciddi ve kalıcıdır. Günümüzde çoğu insan göç yelpazesinin ‘elverişsizlik’ ile ‘acizlik’ kutupları içinde bir noktaya düşer. Lakin bu yelpazede bulunan bütün göçmenlerin ortak bir noktası mevcuttur: çalışma neticesinde her birinin bölgesel, siyasi, hukuki veya iktisadi statülerini kaybetmiş olmaları.
 
Göçmen, doğası gereği hareketli olmasına rağmen, bir tür durağanlıkla tarif edilmeye yatkındır. Hareketlerinden ziyade, şu an bulundukları nokta üzerinden tanımlanırlar. Üstelik bu tanıma dahil bile olamazlar çoğu zaman; özne değil, nesnelerdir: Birilerinin bakış açısından buradan oraya gitmişlerdir, diğerlerinin bakış açısından da oradan buraya gelmişlerdir. Her ikisine göre de göçmen “başarısız bir yurttaş”tır.
 
Thomas Nail ise Göçmen Figürü adlı kitabında, bu toplumsal kimliği durağınlıkla değil, devinimle tarif ediyor. Kimsenin göçmen doğmadığını, göçmen olunduğunu altını çizerek bir siyasi özne olarak gördüğü göçmenin felsefi tarihini yazıyor. Ufuk açıcı bir kavramsal çerçeve çizerek cadı avlarından Zapatistalara, toprak parsellemeleri sonucu yersiz yurtsuz kalanlardan barbarlara ve göçmen proletaryaya uzanan bir yelpazede göçmen figürünü bölgesel, siyasi, hukuki ve iktisadi açıdan irdeliyor.

 

 

Göçmen Figürü PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu