Ekonomi Kitapları

Gömülü Teori PDF indir

Gömülü Teori PDF indir, e-kitap sitemizde Gömülü Teori kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hilal Çelik tarafından kaleme alınan Gömülü Teori kitabı 176 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Gömülü Teori kitabını 9786051690483 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Gömülü Teori kitap özeti, Gömülü Teori pdf oku, Gömülü Teori yandex, Hilal Çelik e-kitap pdf, Gömülü Teori PDF Drive, Gömülü Teori Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Gömülü Teori PDF Oku

Gömülü Teori Kısa Özet

Nitel araştırma desenleri özellikle modernizm, pozitivizm ve özcü yaklaşımlar üzerinden yürütülen felsefi tartışmaların ardı sıra sökün ederek günümüz bilim bireylerina farklı bilimsel çalışmalar yapma ve bir çok disiplinde derinlemesine bilgi üretme olanakları üretmiştir. Yapılan çalışmaların hem sayısal hem de vasıf ve keyfiyet olarak gelişmesi, nitel araştırma desenlerinin geniş bir şekilde biçimde kuramsal boyutta tartışılmasını zorunlu kılıyor. EDAM nitel araştırma desenlerinin tartışılması ve kullanılması için “Nitel Desenler Serisi”ni buna hizmet etmek üzere hazırlıyor.

Serinin ilk kitabında çağcıl nitel araştırma desenlerinden son dönemin en mühim yaklaşımı olan gömülü teoriyi anlamaya ve tartışmaya açıyoruz. Sağlıktan işletmeye, piyasa incelemelerindan sosyal çalışmalara kadar bir çok alanda kullanılan gömülü teoride temel amaç, araştırma eldeki verilerin dan hareketle birtakım teoriler geliştirmek ve/yahut kuramlar oluşturmaktır. Bu açıdan bakıldığında nicel yaklaşımın aksine gömülü teori, verili varsayımlardan çok, doğrudan doğruya araştırma sürecinde yaşanan bulgulardan çıkarımlar yaparak kuram geliştirmektedir. Gömülü teorinin Türkiye`de yürütülen araştırmalarda kullanılması nitel araştırma desenlerinin bilinmesi için mühim bir basamak oluşturacaktır. Böylelikle bir çok disiplinde disipline özgü, bu toprakların sosyal gerçekliğinden üretilen kuramlar inşa edilmiş olacaktır.

Gömülü Teori PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu