Hukuk Kitapları

Grup Şirketlerinin Vergilendirilmesi Sistemleri ve Konsolidasyon PDF indir

Grup Şirketlerinin Vergilendirilmesi Sistemleri ve Konsolidasyon PDF indir, e-kitap sitemizde Grup Şirketlerinin Vergilendirilmesi Sistemleri ve Konsolidasyon kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Gülşen Gedik tarafından kaleme alınan Grup Şirketlerinin Vergilendirilmesi Sistemleri ve Konsolidasyon kitabı 266 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Grup Şirketlerinin Vergilendirilmesi Sistemleri ve Konsolidasyon kitabını 9789752449138 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Grup Şirketlerinin Vergilendirilmesi Sistemleri ve Konsolidasyon kitap özeti, Grup Şirketlerinin Vergilendirilmesi Sistemleri ve Konsolidasyon pdf oku, Grup Şirketlerinin Vergilendirilmesi Sistemleri ve Konsolidasyon yandex, Gülşen Gedik e-kitap pdf, Grup Şirketlerinin Vergilendirilmesi Sistemleri ve Konsolidasyon PDF Drive, Grup Şirketlerinin Vergilendirilmesi Sistemleri ve Konsolidasyon Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Grup Şirketlerinin Vergilendirilmesi Sistemleri ve Konsolidasyon PDF Oku

Grup Şirketlerinin Vergilendirilmesi Sistemleri ve Konsolidasyon Kısa Özet

Günümüzde modern ticari dünya çapındaki değişim, ayrı işletme doktrini yerine “birden fazla işletmenin tek bir şirket olarak kabul edildiği”, tek işletme doktrini uygulanmasını zorunlu hale getirmiş ve vergi hukukunun tüm alanlarında değişikliklere yol açmıştır. Başta ABD olmak üzere birden fazla AB üyesi ülke ve Japonya ile Avustralya, grup şirketlerinin tek bir vergi mükellefi olmaları esasına dayanan grup şirketlerinin vergilendirilmesinde, grup sevkiyat sistemi, grup feragat sistemi ve konsolidasyon olarak isimlendirilen özel kurallar ihdas etmişledir. Grup şirketlerinin vergilendirilmesindeki tüm bu sistemler, temel olarak grup üyelerinin kar ve zararlarının denkleştirilmesine izin vermek ve grup içi mal transferlerinden kaynaklanan gelirlerin vergilendirilmesinin ertelenmesi amacını taşırlar.
Grup şirketlerinin bunun bunun yanındalıklı bir vergilendirilme sistemine tabi tutulması, birden fazla gelişmiş ülke mevzuatlarında düzenlenmiş olmasına rağmen Türk vergi mevzuatında düzenlenmemiştir ve bu çalışma, Türk mevzuatı yönünden yasal öneri getirmeyi amaçlamaktadır. Bu bağlamda ilk kez grup şirketlerinin vergilendirilmesi sistemlerini uygulayan çeşitli ülkeler ile ilgili genel bilgiler açıklanmış ve konsolidasyon sistemini ilk uygulayan ABD ve en gelişmiş hali ile uygulayan Hollanda mevzuatları yönünden ayrıntılı incelemelere yer verilmiştir.

Grup Şirketlerinin Vergilendirilmesi Sistemleri ve Konsolidasyon PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu