Edebiyat Kitapları

Gülizarname PDF indir

Gülizarname PDF indir, e-kitap sitemizde Gülizarname kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hakan İlhan Kurt tarafından kaleme alınan Gülizarname kitabı 152 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Gülizarname kitabını 9786051559292 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Gülizarname kitap özeti, Gülizarname pdf oku, Gülizarname yandex, Hakan İlhan Kurt e-kitap pdf, Gülizarname PDF Drive, Gülizarname Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Gülizarname PDF Oku

Gülizarname Kısa Özet

Geldiler dağlardan ve ovalardan kocamışlar. Söylediler kelimelerini, gökten aşkın insanın üstüne nasıl düştüğüne dair. Şimdi, Gülizâr`ın gözü aydın, gönlü ferah. Hakan İlhan Kurt, “Gülizârnâme” isimli eseriyle bizleri selamlıyor. İnsan, aşkla yorumlarken kâinatı; şair, bu eserinde aşkı kâinatın bütün değerleriyle harmanlıyor, iç içe geçiriyor ve önümüze seriyor.

Hakan İlhan Kurt; Gülizâr`a en güzel seslenişini yapıyor aslında, `en güzel şiirimi sana yazacaktım` diyerek. Biz de onu okurken; Gülizâr`ı arada bir bir çığlıkta, arada bir bir buğday tanesinde gördük. Kâh Tanrı`ya şükrettik kâh Gülizâr`a yalvardık. Korktuk yüz çevirmesinden, günün aydınlığını yitirmesinden. Sizler de bu kıymetli eseri okurken mısralar içinde kaybolacak ve sözcüklerin aşka nasıl boyun eğdiğine şahit olacaksınız. Mısralarla konuşacak ve aşkın felsefesine değineceksiniz. Gülizâr arada bir göğsünüzde görkemli bir isyan patlatacak, arada bir ise bütün saflığıyla diz çöktürecek.
Güzelliği, bütünlüğünde Gülizâr`ın. Sevmeye neden bulamadığımız şu zamanın çirkinliğinde bizlere sevgiyi işliyor. Hakan İlhan Kurt, bu eseriyle sevgiyi anlatırken de kullandığı sözcükleri özenle seçerek önümüze taşıyor. Köklü bir edebiyatın ürünü olan bu eser, içerdiği zenginlik yönünden da sözlüklerimize ışık tutuyor. Dedik ya; konuştu kocamışlar, şimdi konuşma vakti Gülizâr`ın.

Gülizarname PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu