PDF

Gülse Birsel – Yolculuk Nereye Kardeşim PDF Oku indir

Gülse Birsel – Yolculuk Nereye Kardeşim PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Gülse Birsel – Yolculuk Nereye Kardeşim kitabını araştırdık. Ayrıca Gülse Birsel tarafından kaleme alınan Gülse Birsel – Yolculuk Nereye Kardeşim kitap özetinin yanı sıra, Gülse Birsel – Yolculuk Nereye Kardeşim pdf oku, Gülse Birsel – Yolculuk Nereye Kardeşim yandex, Gülse Birsel – Yolculuk Nereye Kardeşim e-kitap pdf, Gülse Birsel – Yolculuk Nereye Kardeşim PDF Drive, Gülse Birsel – Yolculuk Nereye Kardeşim Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Gülse Birsel – Yolculuk Nereye Kardeşim PDF indir Oku

Başbakanın davetindeydim, inanır mısınız? Topkapı Sarayı’nda veriliyor Tayyip’in partisi! Ayy, yani George’u da günahım kadar sevmem ama, ne yapayım. Fazla bir şey de söyleyemiyorum. Sonuçta işte böyle davetlerde, partilerde karşılaşıyoruz, yani aynı çevrenin insanı-yıZ- Yüz yüze baktığım adam bir yerde, ilişkileri belli bir medeniyet çerçevesinde tutmak lazım. Nihahahahıhahohoh. Geçen hafta arkadaşlarla aramda şöyle enteresan konuşmalar geçti. -Akşam ne yapıyorsun? Yollar da kapalı. Yürüyerek gidip bir balık mı yesek? -Aa, yok ya, bir arkadaşın partisi var, ona gideceğim. -NATO zirvesinin ortasında parti mi veriyor? Kim bu ya? -Arkadaş değil de, ahbap diyelim. -Biz tanıyor muyuz? -Muhtemelen tanırsınız. Tayyip Erdoğan! Aslını söylemek gerekirse gelenleri de tanırsınız, işte George Bush, Tony Blair, jacques Chi-rac, Condoleezza Rice, Colin Powell falan. Ehihihihehehi. Arkadaşları sinirlendirme şenliğim dur durak bilmiyor. Eh, görmemiş gazeteci kırk yılda bir, o da “ve eşi” kontenjanından, başbakanın davetine çağırılırsa, bulunacağı budur. Uzattıkça uzatıyorum: “Topkapı Sarayı’nda veriliyor parti. Ayy, yani George’u da günahım kadar sevmem ama, ne yapayım.

Fazla bir şey de söyleyemiyorum. Sonuçta işte böyle davetlerde, partilerde karşılaşıyoruz, yani aynı çevrenin insanıyız. Yüz ı0 yüze baktığım adam bir yerde, ilişkileri belli bir medeniyet çerçevesinde tutmak lazım. Nihahahahıhahohoh.” “SAYIN BAŞBAKAN” MI, “TAYYIP BEY” MI? Arkadaşlar, durumu ve bütün şakaleri kesinlikle anladıklarını ifade edip, “Tamam biz akşam balık yemeye gidiyoruz, orada sıkılırsanız gelin” deyip, benimle olan dostluklarım tekrar gözden geçirmek için telefonu kapatıyorlar! Evet efendim. NATO zirvesi için Topkapı Sarayı’nda verilen davette ben de vardım. Şimdi, bu mühim toplantıyla alakalı anılarımı ve dünya barışına yaptığım katkıyı okuyacaksınız! “Başbakan daveti” deyince, insan bir durup düşünüyor. Ne giymeli, nasıl oturmalı kalkmalı. Olur da Başbakanla, Cum-hurbaşkanı’yla tanışırsan nasıl hitap etmeli. “Sayın Başbakanım” fazla resmi, azıcık da yalaka mı ne? “Tayyip Bey” desen, o da Başbakan’a değil, apartman yöneticisine hitap eder gibi, hafif laubali. Bırak onu, George Bush gelip sohbet etmek isterse, terbiyesizleşmeden nasıl iki tane laf sokmalı? Hayır zevkle terbiyesizleşilir de, davetliyiz, o da bir yerde misafir, ayıptır. Elbette bütün bunları düşünmek için çok geç, çünkü zarif eşim, yılın en mühim davetine gideceğimizi bana aynı gecenin sabahında haber verdiği için, kıyafetti, saçtı baştı, fazla seçeneğim yok.

Gülse Birsel – Yolculuk Nereye Kardeşim PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu