Çocuk Kitapları

Gümüş Patenler PDF indir

Gümüş Patenler PDF indir, e-kitap sitemizde Gümüş Patenler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mary Mapes Dodge tarafından kaleme alınan Gümüş Patenler kitabı 192 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Gümüş Patenler kitabını 9789759995782 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Gümüş Patenler kitap özeti, Gümüş Patenler pdf oku, Gümüş Patenler yandex, Mary Mapes Dodge e-kitap pdf, Gümüş Patenler PDF Drive, Gümüş Patenler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Gümüş Patenler PDF Oku

Gümüş Patenler Kısa Özet

İlk kez 1865 senesinde yayımlanan bu klasik eser, yazarın kelimeleriyle belirtirsek eğer, bir seyahatnamenin öğretici yanlarını bir aile hikâyesiyle harmanlamaktadır. Hikâyemiz Hollanda’da geçtiği için öykü boyunca Hollanda ve Hollandalıların âdetleri canlı bir biçimde betimlenmiştir. Okur böylece yaşayan kahramanlar aracılığıyla başka bir ülkeyle ve o ülkenin kültürüyle tanışmakta, öte yandan bazı değerlerin farklı kültürlerde de aynı kaldığına, yani evrenselliğine tanıklık etmektedir.
Hikâyemizin kahramanları Hans ve Gretel kardeşler, babalarının başına gelen korkunç iş kazası ve içinde bulundukları yoksulluk sebebiyle zorluklara göğüs geren, onurlu ve çalışkan çocuklardır. Annelerine ellerinden geldiğince yardım etmekte, aklı yerinde olmayan babalarına da bakarak hayatta kalma mücadelesi vermektedirler. Derken o yıl aralık ayında bir paten yarışması yapıldığını ve kazanana bir gümüş paten verileceğini duyarlar. O güne dek yalnızca kendi yaptıkları eğreti tahta patenlerle kayan iki kardeş için yarışmaya katılmak bile hayaldir. Tıpkı babalarının bir gün iyileşmesi gibi… Ama iyilik ve iyi niyet var olduğu, insan azmetmekten vazgeçmediği sürece hiçbir şey imkânsız değildir.

Gümüş Patenler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu