Araştırma Kitapları

Güncel Lojistik PDF indir

Güncel Lojistik PDF indir, e-kitap sitemizde Güncel Lojistik kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Paul R. Murphy tarafından kaleme alınan Güncel Lojistik kitabı 326 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Güncel Lojistik kitabını 9786053202929 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Güncel Lojistik kitap özeti, Güncel Lojistik pdf oku, Güncel Lojistik yandex, Paul R. Murphy e-kitap pdf, Güncel Lojistik PDF Drive, Güncel Lojistik Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Güncel Lojistik PDF Oku

Güncel Lojistik Kısa Özet

1980`lere kadar yalnızca taşımacılık olarak algılanan lojistik kavramı, 1990`lardan sonra hızla şimdilerdeki anlamını kazanmaya başlamıştır. Hatta 2000`lerin başından bu yana fazla daha kapsamlı bir açıdan yaklaşılıp tedarik zinciri yönetimi bütüncül olarak ele alınmaya başlamıştır. Böylelikle lojistik ve tedarik zinciri yönetimi kavramı, daha karmaşık ve geniş kapsamlı bir biçimde pratikte ve literatürde yerini bulmuştur. Tedarik zincirleri, ürünlerin ve malların yalnızca bir aşamasındaki lojistik faaliyetlerle sınırlı yetinmeyip herhangi bir ürünün üretilebilmesi için gerekli ham maddelerin çıktıkları noktalardan veya malların bitmiş ürün haline getirilebilmeleri için gerekli yarı mamul ürünlerin üretilme ve tedarik edilme aşamalarından, bu ürünlerin ve malların üretilip nihai tüketiciler tarafından kullanım noktalarına kadar ulaştırılması, sürecin en başındaki planlamadan tüketicilerin bu ürünleri tüketmek üzere satın almalarına kadar olan süreçleri, hatta bunlara ek olarak kullanıldıktan sonraki geri dönüşüm süreçlerini de bir bütün olarak kapsamaktadır. Bu işlemler sırasında ülke sınırı gözetmeksizin tedarik zinciri boyunca ileriye ve geriye ürün, hizmet, finans ve bilgi akışı sağlanmaktadır. Dolayısıyla artık yalnızca *lojistik* ifadesi bile kullanılsa aslında *tedarik zinciri yönetimi* bütüncül olarak anlaşılmaktadır.

Bu kitapta lojistik yönetimi yönünden temel fonksiyonlar geniş bir şekilde olarak incelenmiş, lojistik konusuyla alakalı olarak kapsamlı fakat fazla detaya inmeden, olması gerektiği kadar bilgi verilmiştir. Pearson, Prentice Hall Yayınevinin 2015 senesinde 11. basımını gerçekleştirdiği, Paul R. Murphy, Jr. ve A. Michael Knemeyer tarafından yazılmış Contemporary Logistics -Güncel Lojistik kitabı, İzmir`de Gediz Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Funda Yercan ve Yrd. Doç. Dr. Şerife Demiroğlu`nun çeviri editörlüğü ile Gediz Üniversitesi ve ülkemizdeki çeşitli üniversitelerden öğretim üyeleri ve elemanlarının katkısıyla örnek bir takım çalışması olarak dilimize kazandırılmıştır.

Üniversitelerde gerek Türkçe eğitim verilen lojistik yönetimi, ülkeler arası lojistik yönetimi, lojistik ve taşımacılık, lojistik ve ülkeler arası ticaret gibi lojistikle alakalı bölümlerde bu kitabın ders kitabı olarak okutulması gerekse İngilizce eğitim verilip de derslere destek olması yönünden sözü edilen bölümlerde destek kaynak olarak kullanılması olabilecekdür. Ayrıca, üniversitelerde eğitim dilinin Türkçe olduğu meslek yüksekokullarında lojistik, ülkeler arası ticaret, dış ticaret ve işletme gibi programlarda okuyan öğrencilerin bu kitaptan yararlanması da söz konusudur. Güncel Lojistik kitabında temel konular olduğundan Anadolu meslek liselerinde lojistik ile alakalı alanlarda okuyan ortaöğretim öğrencilerinin de anlayabileceği nitelikte bir kitaptır.

Güncel Lojistik PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu