PDF İndir

Gururlu Peri PDF indir

Gururlu Peri PDF indir, e-kitap sitemizde Gururlu Peri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mehmet Seyda tarafından kaleme alınan Gururlu Peri kitabı 192 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Gururlu Peri kitabını 9786055715090 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Gururlu Peri kitap özeti, Gururlu Peri pdf oku, Gururlu Peri yandex, Mehmet Seyda e-kitap pdf, Gururlu Peri PDF Drive, Gururlu Peri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Gururlu Peri PDF Oku

Gururlu Peri Kısa Özet

Anadolu’nun ufak bir beldesinde sınıf öğretmenliği yapar Salim Öğretmen, çok sevilir sayılır; kendine özgü eğitimciliği dilden dile dolaşır. Salim Öğretmen havanın ayaza kestiği bir gece vakti evine dönerken bir dükkanın önünde büzülmüş duran ufak bir kıza rastlar. Gecenin bir vakti çengelli iğne, kibrit satmaya çalışan bu ufak kız pek bir bilmiş, pek bir uyanıktır; verdiği yanıtlarla Salim Öğretmen’i iyiden iyiye meraklandırır.

Kimin nesidir, nereden gelmiştir, kimsesi yok mudur? Salim Öğretmen sorar da sorar ama doğru nizami bir yanıt alamaz ufak kızın ağzından. O da kızı kolundan tuttuğu gibi ak saçlı, nur yüzlü anasına götürür. Valide hanım da hiç yadırgamadan bağrına basar onu. Ve kir pas içindeki bu kara kız bir güzel yıkanıp temizlenince ipek saçlı, boncuk gözlü bir peri kızına dönüşür; hassas kalbinde fırtınalar kopan, hüzünlü, gururlu bir periye.

Gururlu Peri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu