Psikoloji Kitapları

Güzel İnsan PDF indir

Güzel İnsan PDF indir, e-kitap sitemizde Güzel İnsan kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ahmet Akın tarafından kaleme alınan Güzel İnsan kitabı 323 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Güzel İnsan kitabını 9786051512686 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Güzel İnsan kitap özeti, Güzel İnsan pdf oku, Güzel İnsan yandex, Ahmet Akın e-kitap pdf, Güzel İnsan PDF Drive, Güzel İnsan Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Güzel İnsan PDF Oku

Güzel İnsan Kısa Özet

*Fırtınalı bir mevsimde yolu bulmak, yolda yürümek ve yol olmak için…*

Bir disiplin olarak psikoloji alanı bizim inanç dünyamızla son derece yakında zamandan ilişkilidir. Lakin şimdilerde ne yazık ki manevi değerlerimize ve İslam medeniyetine uzak bir psikoloji bilimi dayatmasıyla yüz yüzeyız. Batılı yaşam tarzına, Anglosakson kültürüne, Avrupa ve Amerika sosyal ve kişisel gelişimine uygun bilimsel çalışmalar temelinde gelişen ve bizim kültürel zeminimizle bir dizi çelişki içeren bir psikoloji var ülkemizde. Bu nedenle bu psikoloji, özellikle sosyal ilişkileri kuvvetli ve diğerkâm bir bakış açısına sahip olan ülkemiz insanının ruhsal acılarına ve varoluşsal açmazlarına çözüm getirmede yetersiz kalmaktadır.

Bizim insanımız başkalarının sıkıntılarıyla hem hal, hem gam, hem dem olacak kadar özverili ve içinde olduğu sosyal yapının, ailesinin, akrabalarının başarılarıyla da mutlu olabilecek kadar sağduyulu bir zihinsel yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra günümüz psikolojisinin bize tavsiye ettiği insan modelini incelediğimizde insanın kendini sevmesi, başarılı olması, kendisiyle gurur duyması gibi daha çok kısa vadeli, somut ve maddi göstergelerin ön planda olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Önerilen insani ihtiyaçlar ise özgürlük, bağımsızlık, kusursuzluk, eğlence, yaşamdan zevk alma gibi hedonistik içerikli ihtiyaçlardır.

Bu yaşam macerasınin niteliğini tespit eden; aile ve etrafından aldığı eğitim ve destektir.

Hayatta hiçbir şey tesadüf değildir. Aile ve çevre, bireye gereken önemi ve özeni gösterir ise birey de bunun karşılığını aynı aile ve çevreye sağlıklı bir yetişkin olarak verir. Lakin tam tersi de geçerlidir. Gelişim ilkelerine uygun olmayan ve sağlıksız bir zamanda yetişen birey, aile ve toplum için ne yazık ki bir tehdit hâline gelebilmektedir.

Bu kitapta, insanın çocukluktan yaşlılığa varıncaya kadar güzel insan olarak gelişebilmesinin köşe taşları ele alınmıştır.

Güzel İnsan PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu