Edebiyat Kitapları

Hadleyburg’ü Yozlaştıran Adam PDF indir

Hadleyburg’ü Yozlaştıran Adam PDF indir, e-kitap sitemizde Hadleyburg’ü Yozlaştıran Adam kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mark Twain tarafından kaleme alınan Hadleyburg’ü Yozlaştıran Adam kitabı 72 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Hadleyburg’ü Yozlaştıran Adam kitabını 9789750745713 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Hadleyburg’ü Yozlaştıran Adam kitap özeti, Hadleyburg’ü Yozlaştıran Adam pdf oku, Hadleyburg’ü Yozlaştıran Adam yandex, Mark Twain e-kitap pdf, Hadleyburg’ü Yozlaştıran Adam PDF Drive, Hadleyburg’ü Yozlaştıran Adam Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Hadleyburg’ü Yozlaştıran Adam PDF Oku

Hadleyburg’ü Yozlaştıran Adam Kısa Özet

Hadleyburg’ü Yozlaştıran Adam, William Faulkner’ın Amerikan edebiyatının kurucusu olarak nitelediği daha çok romanlarıyla tanınan gerçekçi yazar Mark Twain’in mizahçı yanının öne çıktığı kısa bir öyküsü.

Sarsılmaz dürüstlüğüyle övünen Hadleyburg kasabası halkının bir yabancıyı farkında olmaksızın rencide etmesi, büyük bir intikam hikâyesine dönüşür. Ülkenin en dürüst kasabası olarak bilinen Hadleyburg’ün namını karalamak isteyen bu öfkeli yabancı, yozlaştırılamaz olmasıyla övünen halkı kendi gerçeğiyle yüzleştirmek üzere müthiş bir plan hazırlar. İnsanlığın açgözlülük, kıskançlık, intikam gibi en olumsuz niteliklerini hicvederek irdeleyen Twain bu öyküsüyle ikiyüzlü toplumsal ahlak anlayışına da en ağır eleştirilerden birini yöneltir.

Hadleyburg’ü Yozlaştıran Adam PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu