Edebiyat Kitapları

Hafıza Ormanı PDF indir

Hafıza Ormanı PDF indir, e-kitap sitemizde Hafıza Ormanı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Aydan Selman tarafından kaleme alınan Hafıza Ormanı kitabı 80 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Hafıza Ormanı kitabını 9786055233044 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Hafıza Ormanı kitap özeti, Hafıza Ormanı pdf oku, Hafıza Ormanı yandex, Aydan Selman e-kitap pdf, Hafıza Ormanı PDF Drive, Hafıza Ormanı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Hafıza Ormanı PDF Oku

Hafıza Ormanı Kısa Özet

Aydan Selman ilk öykü kitabı Hafıza Ormanı’nda sizi kar küresinde geçen çocukluğuna, zaman tünelinden çıka gelen düşlerine götürüyor. Nepal’in gece yolcusu çiçek çocuklarından, Heybeliada’nın hanımeli kokan bahçelerine doğru… 
“Yoldan geçen arabaların sesi giderek azalmış, bir süredir etrafında gezinen köpekler bile derin uykuveyalmıştı. Ellerini kavuşturup, pardösünün kollarını uzatmaya çalıştı. Üşüyordu. Bir telefon sesi duydu. “Aha.. Tanıdım bekçinin telefonu çalıyor, neydi bu müzik? Çok hoş, naay nay nay tray nay nayyyy… Benim telefonum mu? benim telefonum var mı?” Eliyle ceplerini yokladı. “Bekçinin telefonu varsa, mutlaka benim de mevcuttur bir telefonum. Ne zaman almıştım? Hangi yıldayız? İki bin… Üççç, beşş, ohaa! Ne çok yıldız var gökte! Anaa üçç binn, beşş milyon, milyar mı? Uçaklar hariç… Milyon, ohh bu paraları niye toplamıyorsunuz? Yoruldunuz mu? Ben de yoruldum, bu uçak rotasından kaydı, uçaklar… Pa ra larrrr…”
“Tüm gün pencerenin içine oturur, dışarıda yağan kar denizinde kayboluşumu izlerdim. Kar küresindeki minik beyaz zerrecik gibi oradan oraya savrulup kimi zaman taa yukarılara çıkar, arada bir bir kar taneciğinin peşinden gider ama onu hemen kaybederdim. Tek eğlencem buydu. Kar taneleriyle uçuşmak.”

Hafıza Ormanı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu