PDF

Hakan Turgut – Parasal Zeka PDF Oku indir

Hakan Turgut – Parasal Zeka PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Hakan Turgut – Parasal Zeka kitabını araştırdık. Ayrıca Hakan Turgut tarafından kaleme alınan Hakan Turgut – Parasal Zeka kitap özetinin yanı sıra, Hakan Turgut – Parasal Zeka pdf oku, Hakan Turgut – Parasal Zeka yandex, Hakan Turgut – Parasal Zeka e-kitap pdf, Hakan Turgut – Parasal Zeka PDF Drive, Hakan Turgut – Parasal Zeka Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Hakan Turgut – Parasal Zeka PDF indir Oku

İnsanoğlunun konuşmadığı bir gün mevcuttur; ama para harcamadığı bir gün yoktur. Yıllar önce, en fazla yaptığımız ve yaşamımızı en fazla etkileyen konularda özel bir eğitim almadığımızı söylerdim. Bunların başında da konuşma gelirdi. Konuşmak yaşamımızı en derinden etkileyen eylem olduğu halde, çok azımız bu eylemi geliştirmek üzere bir eğitim almıştır. Konuşmak deyince sunum yapmaktan değil, günlük konuşmalardan söz ediyorum. Lakin aradan zaman geçtikçe, yaşamımızı konuşmaktan daha çok etkileyen bir hususta hiç bilgimiz olmadığını fark ettim. Bu konu para idi. Hiç konuşmadığımız günler var; ama hiç para harcamadığımız gün, hatta an yok. Bu satırları okurken para harcamadığınızı aklınıza getirebilirsiniz; ama evinizdeki buzdolabınız, oturduğunuz binanın otomatları sürekli olarak para harcıyor. Hayatımızı kazanmak için meslekler, beceriler öğreniyor ve çalışıyoruz; fakat kazandığımız parayı ne yapacağımız hususunda bir öğrenim görmüyoruz. Elinizde tuttuğunuz kitap, yaşamınızda radikal değişiklik yapabilecek bir kitaptır. Belki şimdiye kadar okuduğunuz kitapların içinde en mühimsi. İster yüz TL’niz olsun; ister yüz bin TL’niz; bu parayı en etkili biçimde değerlendirmenize, çoğaltmanıza yardım edecek bir sistem kurmanıza katkı sağlayacak bilgiler var. Kişisel finans ve para yönetimi hususundaki bu kitap, zenginliğin garantili üç-beş yolu gibi sihirli formüller önermiyor. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki üniversitelerde lisans ve lisans üstü programlarda anlatılan bilimsel bilgileri günlük yaşamda uygulanabilir bir formatta sunuyor.

Parasal Zeka ilk kez, bir seminer içeriği olarak dünyaya gözlerini açtı. Bilhassa ABD’deki eserleri, lisans ve lisans üstü ders kaynaklarını, zengin ve başarılı bireylerin biyografilerini inceleyerek bu seminer içeriğini geliştirdik. Değerli dostum ve çalışma arkadaşım Hakan Turgut ile bu programı Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği’nde birlikte sunmaya başladık. Programın içeriğinin ilk uygulama denemelerini de kendimizde yaptık. Kendi hesabıma harika sonuçlar aldığımı belirtmek isterim. Parasal Zeka’nın bana kazandırdığı ilk kezr aracılığıyla, odağımı para kazanmaktan yatırım yapmaya çevirdim. Parasal Zekâ yalnızca sizinle alakalı değil, bunun yanı sıra ailenizle de alakalı. Ailemle Parasal Zekâ’nın ilkelerini paylaştım ve onların da paraya olan yaklaşımları değişti. Misal verilecek olursa, alışveriş yaparken güzel bir şey görünce Arat ailesinin üyeleri hemen şu soruyu soruyorlar: “İstiyor muyum, ihtiyacım mı var?” Eğer ihtiyacımız varsa alıyoruz. Yok yalnızca istiyorsak, çok güzelmiş deyip günümüze sürdürmekteuz. Bu yaklaşımların sonucu ise, tasarruf edebildiğimiz ve yatırım yapabildiğimiz için istediğimiz büyük şeylere ulaşabilmemiz oldu. İnsana en fazla huzur veren şey, borcunun olmaması ve çalışmadığı zaman kendini geçindirecek bir tasarrufunun bulunmasıdır. Eğer bir de size her ay ödeme yapan bir yatırım geliriniz varsa keyfinize diyecek olmaz. Parasal Zekâ’da okuyacaklarınız sizi ekonomik açıdan zenginleştirecek, huzura kavuşturacak, doğru karar almanızı sağlayacak. Elbette yazılanları uygulayacak olursanız.

Yüzlerce seminer katılımcımız bize kendi ekonomik yaşamları boyuncaki olumlu değişiklikleri bildiriyorlar. Sizin iyi haberlerinizi de bekliyoruz.

Hakan Turgut – Parasal Zeka PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu