Hukuk Kitapları

Haksız İhtiyati Tedbir ve İhtiyati Hacizden Kaynaklanan Tazminat Davası PDF indir

Haksız İhtiyati Tedbir ve İhtiyati Hacizden Kaynaklanan Tazminat Davası PDF indir, e-kitap sitemizde Haksız İhtiyati Tedbir ve İhtiyati Hacizden Kaynaklanan Tazminat Davası kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ramazan Korkmaz tarafından kaleme alınan Haksız İhtiyati Tedbir ve İhtiyati Hacizden Kaynaklanan Tazminat Davası kitabı 368 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Haksız İhtiyati Tedbir ve İhtiyati Hacizden Kaynaklanan Tazminat Davası kitabını 9786257953108 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Haksız İhtiyati Tedbir ve İhtiyati Hacizden Kaynaklanan Tazminat Davası kitap özeti, Haksız İhtiyati Tedbir ve İhtiyati Hacizden Kaynaklanan Tazminat Davası pdf oku, Haksız İhtiyati Tedbir ve İhtiyati Hacizden Kaynaklanan Tazminat Davası yandex, Ramazan Korkmaz e-kitap pdf, Haksız İhtiyati Tedbir ve İhtiyati Hacizden Kaynaklanan Tazminat Davası PDF Drive, Haksız İhtiyati Tedbir ve İhtiyati Hacizden Kaynaklanan Tazminat Davası Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Haksız İhtiyati Tedbir ve İhtiyati Hacizden Kaynaklanan Tazminat Davası PDF Oku

Haksız İhtiyati Tedbir ve İhtiyati Hacizden Kaynaklanan Tazminat Davası Kısa Özet

Özel Hukuk Yargılamasında En Çok Başvurulan Geçici Hukuki Korumalar İhtiyati Tedbir Ve İhtiyati Hacizdir. Uzun Süren Yargılamalarda Talep Sonucunu Garanti Altına Almak İçin Başvurulan Söz Konusu Geçici Hukuki Korumalarda, Başlangıçta Talepte Bulunan Tarafın Haklarını Korumak Amaçlanmaktadır. Ne Var Ki Verilen İhtiyati Tedbir Veya İhtiyati Haciz Kararları, Talepte Bulunanı Korumak Bakımından Her Zaman “Haklı” Olmayabilirler. Haksızlık, Geçici Hukuki Korumanın En Başından İtibaren Var Olabileceği Gibi Sonradan Da Ortaya Çıkabilir. Aleyhine Geçici Hukuki Koruma Kararı Verilen Tarafın Da Haklarını Korumak Amacıyla Haksız İhtiyati Tedbirden (Hmk M. 399) Ve Haksız İhtiyati Hacizden (İik M. 259/4) Kaynaklanan Tazminat Davası Öngörülmüştür. Bu Çalışmada Her İki Tazminat Davasının Da Hukuki Niteliği, Şartları, İspatı Ve Sonuçları Alman Ve İsviçre Hukuku İle Karşılaştırmalı Olarak İncelenmiştir.(Arka Kapaktan)

Giriş

Birinci Bölüm

İhtiyati Tedbir, İhtiyati Haciz Ve Sorumluluk Hakkında Genel Bilgiler

§ 1. Geçici Hukuki Koruma Ve Menfaat Dengesi

§ 2. İhtiyati Tedbir Ve İhtiyati Haczin Genel Bilhassari

§ 3. Borçlar Hukuku Bakımından Sorumluluk Ve Türleri

§ 4. Haksız İhtiyati Tedbir Ve İhtiyati Hacizden Kaynaklanan Tazminat Davasının Uygulaması, Hukuki Niteliği Ve Benzer Müesseseler İle Karşılaştırılması

İkinci Bölüm

Haksız İhtiyati Tedbir Ve İhtiyati Hacizden Kaynaklanan Tazminat Davasının Şartları

§ 5. Tazminat İçin Geçici Hukuki Koruma Kararının Uygulanmış Olmasının Gerekip Gerekmediği Sorunu

§ 6. Geçici Hukuki Korumanın “Haksız” Olması

§ 7. Zarar Ve Zararın Kapsamı

§ 8. İlliyet Bağı

§ 9. Zamanaşımı

Üçüncü Bölüm

Tazminat Davasında Yargılama Usulü, Hüküm Ve Hükmün İcrası

§ 10. Görevli Ve Yetkili Mahkeme

§ 11. Tazminat Davasının Tarafları

§ 12. Dava Açılması Ve Yargılamanın Gösterdiği Bilhassar

§ 13. İspat Ve Deliller

§ 14. Hüküm Ve Kanun Yolları

§ 15. Hükmün İcrası

Sonuç

Kaynakça

Haksız İhtiyati Tedbir ve İhtiyati Hacizden Kaynaklanan Tazminat Davası PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu