PDF İndir

Halk Şiirinden Seçmeler PDF indir

Halk Şiirinden Seçmeler PDF indir, e-kitap sitemizde Halk Şiirinden Seçmeler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ali Berat Alptekin tarafından kaleme alınan Halk Şiirinden Seçmeler kitabı 336 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Halk Şiirinden Seçmeler kitabını 9789753388160 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Halk Şiirinden Seçmeler kitap özeti, Halk Şiirinden Seçmeler pdf oku, Halk Şiirinden Seçmeler yandex, Ali Berat Alptekin e-kitap pdf, Halk Şiirinden Seçmeler PDF Drive, Halk Şiirinden Seçmeler Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Halk Şiirinden Seçmeler PDF Oku

Halk Şiirinden Seçmeler Kısa Özet

İnsanların, zaman olur gönüllerinde fırtınalar kopar, bir şeyler söylemek isterler, fakat bir türlü dile getiremezler. Zaman olur o fırtınaları şiire dönüştürürler. Eğer dönüştürememişlerse o zaman onların imdadına başka birilerinin kelimeleri yetişir. Biz o bireylere arada bir âşık arada bir de şair diyoruz. Gün olmuş ilimsiz şiiri temelsiz duvara benzetmişiz; gün olmuş şiir; musiki, his ve hayalin birleşimi demişiz; gün olmuş… şairleri haykırmayan bir millet, sevenleri toprak olmuş öksüz çocuk gibidir demişiz. Lakin son haftalarda bu duygularımızı gencinden yaşlısına kadar birer birer kaybetmişiz Bir zamanlar onlarca âşık ve şairin şiirlerini ezbere bilirken, bugün onları kağıttan bile okumaz hâle gelmişiz. İşte âşık şiirimizin dünü ve bugününün az da olsa hatırlanabilmesi için elinizdeki antoloji hazırlandı.

Bu antolojide yalnızca saz şiiri değil, halk şiirinin anonim olan çeşitlerinden, dinî tasavvufî Türk halk şiirine kadar onlarca örnek metni bulabileceksiniz.

Yayınevi ve yazarlar olarak burada özellikle genç öğrencilerimize tavsiyemiz olacaktır:
Bellekleriniz bu kitaptaki örneklere açık olmalıdır; onlardan beğendiğiniz emsallari ezberlemelisiniz. Böylelikle yeri gelince dağarcığınızdaki bu zenginliklerden çevrenizdekilerin de yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu şiirler bizim gerçek edebiyatımızdır, bizim olan edebiyatımızdır: Türk’ün Türkçe kokan edebiyatıdır. Beğenerek okuyacağınıza inanıyoruz

Halk Şiirinden Seçmeler PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu