Edebiyat Kitapları

Hamamcı Ülfet PDF indir

Hamamcı Ülfet PDF indir, e-kitap sitemizde Hamamcı Ülfet kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ahmet Rasim tarafından kaleme alınan Hamamcı Ülfet kitabı 120 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Hamamcı Ülfet kitabını 9789750748875 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Hamamcı Ülfet kitap özeti, Hamamcı Ülfet pdf oku, Hamamcı Ülfet yandex, Ahmet Rasim e-kitap pdf, Hamamcı Ülfet PDF Drive, Hamamcı Ülfet Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Hamamcı Ülfet PDF Oku

Hamamcı Ülfet Kısa Özet

Bazı gönül erbabı, sefa çiçekleri gibi günün ilk ışıklarına muhtaçtır. Ondan sonra sarılı kırmızılı parıltılarla göz alır, kendisini sevdirir, beğenen bakışları üstüne çeker. Ülfet de böyleydi. (…) Dudaklarını ezen o iki sevgili dudak, göğsüne temas eden o hararetli, ateşli, beyaz, muntazam göğüs, saçlarını sevecenlikle, seve seve okşayan o ufak zarif eller, hevesli burnunu dolduran o güzel koku onda takat bırakmadı. O da güzel, o da müptela… Burası belli… Lakin tatlı bir bela mı?
 
Döneminin İstanbul yaşamına ilişkin bir çok ayrıntıyı zapta geçirip bugünlere birbirinden güzel mektuplar ulaştıran Ahmet Rasim, Hamamcı Ülfet romanında, her yazarın kolay kolay kalem oynatamayacağı, en fazla üstünkörü değinip geçeceği bir dünyayı anlatıyor. Erkeklerin konaklara hapsettiklerini düşündükleri kadınların dışarıdan daha renkli dünyası, eğlence meclisleri, hamam sohbetleri bu kısa ve keyifli romanda teker teker işleniyor. Lezbiyenlerin ilk defa görünür olduğu eserlerden birisi olan Hamamcı Ülfet, kadınların giyim kuşamları, süslenmeleri, argoları üzerine de meraklıları için mühim bilgiler sunuyor.
 
Bu baskıda Hamamcı Ülfet’in orijinal metnini ve günümüz Türkçesine uyarlamasını bir arada bulacaksınız.

Hamamcı Ülfet PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu