Edebiyat Kitapları

Hamnet PDF indir

Hamnet PDF indir, e-kitap sitemizde Hamnet kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Maggie O`Farrell tarafından kaleme alınan Hamnet kitabı 304 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Hamnet kitabını 9786051982304 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Hamnet kitap özeti, Hamnet pdf oku, Hamnet yandex, Maggie O`Farrell e-kitap pdf, Hamnet PDF Drive, Hamnet Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Hamnet PDF Oku

Hamnet Kısa Özet

2020 WOMEN’S PRIZE FOR FICTION ÖDÜLÜ

2020 AMERİKAN ULUSAL KİTAP ELEŞTİRMENLERİ BİRLİĞİ ÖDÜLÜ

YILIN EN İYİ KİTABI seçkilerinde:

NEW YORK TIMES • WATERSTONES • BILL GATES KİTAP KULÜBÜ

1500’lü senelerın sonu… Londra’nın doğusundaki bir kasabada yaşayan Hamnet adında bir oğlan, telaşla merdivenden iniyor. Ateşler içinde yatan ikiz kardeşine yardım edecek birini bulması gerek.

Anne oradan iki kilometre uzakta, arı kovanlarının başında, bu bereketli canlıların neden huzursuzlandığını anlamaya çalışıyor. O an bilmese de ömrünün geri kalanı, asıl kendi içinde aniden bir araya gelen huzursuzluğa kulak verip de eve gitseydi yaşananları değiştirip değiştiremeyeceğini merak ederek geçecek. Hamnet’ın duyulmayan haykırışı, annenin ömür boyu dönüp durduğu bir an olarak kalacak.

Baba günlerce, haftalarca, kilometrelerce uzak. Oğlu var gücüyle bağırsa bile duyamaz. Tiyatrosuyla şehir şehir gezip alkış tufanları yaratan oyunlarını sergiliyor. Yıllar sonra kalemini kendi acısından daldıracak mürekkebe. Ve yüzseneler boyu dillerden düşmeyecek bir oyun yazacak: Hamlet.

Maggie O’Farrell, tarihsel gerçeklerden beslenerek yazdığı bu müthiş romanda bir anne babanın en büyük korkusunu odağına alıyor. Yıllardır nasıl biri olduğunu anlamak için sözcükleri sıra sıra incelenen Shakespeare’in en büyük acısına bambaşka bir gözle, biyografilerde yalnızca bir isimden ibaret olan annenin pişmanlıklarıyla, acılarıyla, korkularıyla yaklaşıyor ve dört yüz yıldan eski bir hikâyeyi okurun yüreğine modern bir klasik olarak armağan ediyor.

Hamnet PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu