Siyaset Kitapları

Haşhaş ve Emperyalizm PDF indir

Haşhaş ve Emperyalizm PDF indir, e-kitap sitemizde Haşhaş ve Emperyalizm kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Aytunç Altındal tarafından kaleme alınan Haşhaş ve Emperyalizm kitabı 292 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Haşhaş ve Emperyalizm kitabını 9786053115854 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Haşhaş ve Emperyalizm kitap özeti, Haşhaş ve Emperyalizm pdf oku, Haşhaş ve Emperyalizm yandex, Aytunç Altındal e-kitap pdf, Haşhaş ve Emperyalizm PDF Drive, Haşhaş ve Emperyalizm Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Haşhaş ve Emperyalizm PDF Oku

Haşhaş ve Emperyalizm Kısa Özet

Haşhaş ve Emperyalizm iki başlık altında toplanabilecek bir araştırmadır. İlkinde Anadolu, özellikle de Ege köylüsünün ana geçim kaynaklarından birisi olan ulusal ürünümüz haşhaşın *12 Mart* ve *emperyalizm* duvarına toslayarak yasaklanması ve bunun meydana getirdiği sonuçlar irdeleniyor. Diğerinde ise Aytunç Altındal’ın 1969-1974 senelerı içinde yayımlanmış incelemeleri ile makaleleri yer alıyor. Yayımlandıkları günlerde bi hayli ilgi çekmiş olan bu tespitleri okuyup da analitik açıdan değerlendirebilenler kapitalist-emperyalist sömürünün tarımsal alandaki ayrıntı kısmını gösteren bazı somut emsallari bulacaklardır.

İlginç olan bir diğer husus da şudur ki, bu kitapta öngörülmüş olan tüm varsayımlar ardındanki senelerda bu öngörüleri doğrulayacak biçimde gerçekleşmiştir. Misal verilecek olursa şimdilerden hemen hemen yarım asır önce Tolkien’in ünlü romanı Yüzüklerin Efendisi için Aytunç Altındal, *Bu yazar ve kitabı önümüzdeki on senelerda dünya çapında çok ünlendirilecektir!* demişti. Benzer biçimde yine yarım asır önce Zen-Budizm vb. dinlerin Türkiye’de yaygınlaştırılacağını çünkü böyle bir *Üst Tasarım* olduğunu yazmıştı.

Aktardığımız bu iki örneğin dışında daha birden fazla öngörünün şimdilerde nasıl da hayat bulduğunu şaşkınlık içinde okurken Aytunç Altındal’ın uzak görüşlülüğüne bir kez daha şapka çıkaracaksınız…

Haşhaş ve Emperyalizm PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu