Eğitim Kitapları

Hasta, Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinde Bakım Terimleri PDF indir

Hasta, Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinde Bakım Terimleri PDF indir, e-kitap sitemizde Hasta, Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinde Bakım Terimleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ali Seyyar tarafından kaleme alınan Hasta, Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinde Bakım Terimleri kitabı 496 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Hasta, Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinde Bakım Terimleri kitabını 9786055378967 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Hasta, Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinde Bakım Terimleri kitap özeti, Hasta, Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinde Bakım Terimleri pdf oku, Hasta, Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinde Bakım Terimleri yandex, Ali Seyyar e-kitap pdf, Hasta, Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinde Bakım Terimleri PDF Drive, Hasta, Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinde Bakım Terimleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Hasta, Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinde Bakım Terimleri PDF Oku

Hasta, Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinde Bakım Terimleri Kısa Özet

*Bakım Terimleri*, özellikle bakıma muhtaç engelli, kronik hasta ve ileri derecede yaşlılara yönelik tıbbî, sosyal ve manevî bakım hizmetlerinde kullanılan ilmi ve mesleki sözcüklerden buluşmaktedir. Bakım bilim ve meslek dalının karmaşık ayrıntı kısmını ve kendi içindeki zengin kültürü anlatan bu terimler, çok boyutlu anlamlar ihtiva eden, yeni ve farklı kapıları aralayan sözcüklerdir. Bu yönüyle *Bakım Terimleri*, bakım bilim ve mesleğine ait temel kavramsal bilgilerden bir araya gelen bu alanda yapılan ilk çalışmadır. *Bakım Terimleri*nin açıkladıkleri anlamlar, ne kadar iyi kavranıp öğrenilir ve içtenlikle tatbik edilirse, bakım kültürü, bakım güvenliği ve bundan dolayı bakım hizmetlerinde kalite de o miktarda yüksek olacaktır.

Kavramların yalnızca tanımlamaları ile değil gerektiğinde geniş açıklama ve yorumlarıyla da güçlendirilmiş olan *Bakım Terimleri* sözlüğü, aşağıdaki sosyal kesim ve meslek grupları için mühim bir başvuru kaynağıdır: *

1.) Evinde bakıma muhtaç bir kişiyi bakan aile fertleri.

2.)Engelli Bakım ve Rehabilitasyon bölümlerinde görevli öğretim elemanları ve okuyan öğrenciler.

3.) Yaşlı Bakım bölümlerinde görevli öğretim elemanları ve okuyan öğrenciler.

4.) Sosyal hizmet bölümlerinde görevli öğretim elemanları ve okuyan öğrenciler.

5.) Sağlık kuruluşlarının tıbbi bakım ünitelerinde yahut rehabilitasyon merkezlerinde çalışan ve kendini sürekli olarak olarak geliştirmek isteyen sağlık ve bakım personeli.

Hasta, Engelli ve Yaşlı Hizmetlerinde Bakım Terimleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu