Sağlık Kitapları

Hastalarla İletişim PDF indir

Hastalarla İletişim PDF indir, e-kitap sitemizde Hastalarla İletişim kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yasin Bulduklu tarafından kaleme alınan Hastalarla İletişim kitabı 304 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Hastalarla İletişim kitabını 9786059108188 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Hastalarla İletişim kitap özeti, Hastalarla İletişim pdf oku, Hastalarla İletişim yandex, Yasin Bulduklu e-kitap pdf, Hastalarla İletişim PDF Drive, Hastalarla İletişim Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Hastalarla İletişim PDF Oku

Hastalarla İletişim Kısa Özet

Sağlık hizmetlerine ilişkin tatminin sağlanması ve algılanan kalitenin yükseltilmesinde sağlık hizmeti sunanlarla hastalar içindeki iletişimin oldukça önemi mevcuttur. En üst düzey teknolojinin kullandıldığı ve en iyi ortamın yaratıldığı sağlık kuruluşlarında  bile hastayı tatmin etmekten uzak iletişim yaklaşımı hastanın hizmeti olumsuz değerlendirmesine neden olmaktadır. Hastaların tedavi protokolüne uyumları ilk kez sağlık ile ilgiliki bilgiyi adlandırmaları ile olanaklıdır.

Eksik anlaşılan veya anlamlandırılamayan bilgi ile hastanın tedavi kaidelerina uymasını beklemek geçerlilikten uzaktır. Hasta ile hizmet sunanın birbirini anlaması ve hastanın sağlık sonucusuna güvenmesi başarılı sağlık sonuçlarına ulaşımi sağlamaktadır. Hastanın bilgiyi anlaması ve hizmeti sunana güvenmesi iletişim stratejilerinin bilinmesi ve etkili kullanılması ile olanaklıdır.  Sağlık sunucunun iletişim becerisinin yetersiz olduğuna ilişkin algı, hastanın farklı şekillerde tepki vermesine neden olmaktadır. Bu tepki sağlık kurumunu ve hizmet sunucusunu değiştirmek şeklinde olabileceği gibi hukuki sonuçların da ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Özünde insanı sevmeyi ve ona salt insan olduğu için değer vermeyi gerektiren emek yoğun yapıdaki sağlık hizmeti sunumunda, sunucuların iletişim becerilerini geliştirmeleri ve farkında olarak iletişim kurmaları gerekliliktir.

Tüm dünya olduğu gibi Ülkemizde de yapılan son düzenlemeler ve bilgiye ulaşım olanaklarındaki artış hastanın görüşmedeki rolünü değiştirmiştir. Bugünün hastaları geçmişte olduğu gibi edilgen ve her söyleneni uygulayan bireyler olmaktan uzaklaşmışlardır. Günümüz hastaları araştırmacı aldığı bilgiyi farklı maceralardan kontrol edebilen bireylerdir. Sağlık kurumları içinde git gide artan rekabet ve kamu hastanelerinde uygulanan performans değerlendirme sistemleri hastayı merkeze koymayı ve onun beklentilerine karşılık vermeyi zorunlu hale getirmiştir. 

Özel veya kamu sektörü sağlık kuruluşlarında görev alan sağlık sunucuları mesleki tatmin hasta sadakati ve daha fazla kazanç elde etmek gibi motivasyonlarla iletişimi ve iletişiminin etkin kullanımı öğrenmek zorundadır. Bu kitapta da sağlık hizmeti sunucularının iletişim becerilerini daha da ilerletmeye yönelik içeriklere yer verilmektedir. Teorik bilgilerin bunun yanında uygulamaya ve iletişim unsurlarının kullanımına ilişkin pratik bilgilere yer verilen kitapta iletişim sözel ve söz dışı unsurlar bağlamında okuyuculara aktarılmaktadır.

Hastalarla İletişim PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu