Tarih Kitapları

Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk Kutulu, Ciltli PDF indir

Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk Kutulu, Ciltli PDF indir, e-kitap sitemizde Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk Kutulu, Ciltli kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mustafa Kemal Atatürk tarafından kaleme alınan Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk Kutulu, Ciltli kitabı 1304 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk Kutulu, Ciltli kitabını 9786057864857 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk Kutulu, Ciltli kitap özeti, Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk Kutulu, Ciltli pdf oku, Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk Kutulu, Ciltli yandex, Mustafa Kemal Atatürk e-kitap pdf, Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk Kutulu, Ciltli PDF Drive, Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk Kutulu, Ciltli Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk Kutulu, Ciltli PDF Oku

Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk Kutulu, Ciltli Kısa Özet

*Zaten çocukluğumun çoğu günü bu Bandırma Gemisi’nde geçtiği için her tarafını cin gibi bilir ve bu gemiyi çok severdim. Kaptan İsmail Hakkı Amca da beni çok severdi, her seferden dönüşte armağanler getirirdi.

Beynimde fırtınalar yaratan, hayalimde oynadığım bu büyük komutanı görmeden gidemezdim. Babama *Ne olur beni Mustafa Kemal’e götür* diye yalvardım. Babam önce düşündü sonra *Gel bakalım oğlum, bir çaresini buluruz belki* deyince sevinçten kalbim uçuyordu. Kız kulesi açıklarında demirleyen Bandırma Vapuru’na babamla birlikte bir sandalla çıktık.

Annemi rıhtıma bırakmıştık. Biraz sonra babam beni bırakıp gittiği yerden dönerek *Gel bakalım oğlum, Mustafa Kemal’e götüreceğim seni* dedi. Hayal mi görüyordum?

Mustafa Kemal’e ayrılan kamaraya geldik, birliktece içeri girdik, karşımda masmavi gözleriyle çakmak çakmak bakan büyük Komutan büyük asker Mustafa Kemal oturuyordu. Bize doğru seslenerek *Hacı Bey, maşallah delikanlı cin gibi, bakışları akıl dolu, gel bakalım yanıma* dedi. Yanına nasıl gittik, elini nasıl öptüm, yanağımı nasıl okşadı ki rüya gibiydi Allahım… Bana *Adın ne senin* diye sorunca kendime geldim *Nurettin efendim* dedim. Bana *Bu ülke hepimizin, ama esas siz gençlerin. Mücadeleden yılmak yok, tamam mı?* dedi. Sonra babama dönerek *Hadi Hacı Bey, artık veda sona ersin, yolumuz uzun* diyerek bizi nazikçe yolladı…*

Nuri Ulusu

Nutuk’a önceden hiç bu gözle bakmış mıydınız?… *Hatıratlarla Karşılaştırmalı NUTUK*… Mustafa Kemal Atatürk’ün sadeleştirilmiş Nutuk kitabını bölüm bölüm, bizzat yaşanmış anılar ve yazılmış anıtlarla anlatıyor bu eser… Ve yetinmiyor, çerçeve yazılarla anıt sahiplerini, Milli Mücadele’nin mühim hadiselerinı, kim kimdir’i anlaşılır bir dille okuyucuya sunuyor. Roman gibi film gibi bir akışla, bir solukta anlatıyor… Milli Mücadele’yi, Vatan’ın nasıl kurtulduğunu, Cumhuriyet’in nasıl inşa edildiğini ve Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatıyor…

Hatıratlarla Karşılaştırmalı Nutuk Kutulu, Ciltli PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu