Felsefe Kitapları

Hayatın Anatomisi PDF indir

Hayatın Anatomisi PDF indir, e-kitap sitemizde Hayatın Anatomisi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ş. Teoman Duralı tarafından kaleme alınan Hayatın Anatomisi kitabı 676 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Hayatın Anatomisi kitabını 9789759959050 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Hayatın Anatomisi kitap özeti, Hayatın Anatomisi pdf oku, Hayatın Anatomisi yandex, Ş. Teoman Duralı e-kitap pdf, Hayatın Anatomisi PDF Drive, Hayatın Anatomisi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Hayatın Anatomisi PDF Oku

Hayatın Anatomisi Kısa Özet

Hayatın Anatomisi: Canlılar Bilimi Felsefesi – Evrim ve Ötesi başlıklı kitabımız, insan dimâğının en mütekâmil, en kuşatıcı eseri olan felsefe-bilim sistemliliğinin vucuda getirilişi, onun belirli vasıflarına ilişkin örnek oluşturabilecek, bundan da öte, beşer–insan bütünlüğünün canlılar dünyasıyla irtibatını açıklayacak ve canlılığı aşkın –dirimötesi– kültür âlemine geçişin zeminini tesviye edecek en yetkili merci canlılar bilimi felsefesi ve onun ele aldığı ana sorunlar ile konuları irdeleyip açıklamayı amaçlamaktadır.

Kitabın eğildiği bu sorunlar, canlılar bilimi dışında kalan *Hayata Dair* ve *Ekler*de, demekki biyoloji-ötesi şeklinde nitelenebilecek olan kısımlarda daha bir deşilip açıklanmakta ve ana savı oluşturan ‘yaşama’ ile ‘hayat’ın kesiştiği yerlerin gösterilmesi cihetine gidilmektedir.

Hayatın Anatomisi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu