Felsefe Kitapları

Hayvanların Tarihi PDF indir

Hayvanların Tarihi PDF indir, e-kitap sitemizde Hayvanların Tarihi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Oxana Timofeeva tarafından kaleme alınan Hayvanların Tarihi kitabı 230 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Hayvanların Tarihi kitabını 9786052205211 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Hayvanların Tarihi kitap özeti, Hayvanların Tarihi pdf oku, Hayvanların Tarihi yandex, Oxana Timofeeva e-kitap pdf, Hayvanların Tarihi PDF Drive, Hayvanların Tarihi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Hayvanların Tarihi PDF Oku

Hayvanların Tarihi Kısa Özet

*Hayvanlar gitgide, teker teker sahneyi terk edip insanlığı kendi temsilleriyle, evcil hayvanları ve oyuncaklarıyla baş başa bırakıyor.*

Çalışmalarını çağdaş felsefenin poblemleri merkezinde sürdüren akademisyen Oxana Timofeeva, Aristoteles’ten ödünç aldığı adla Hayvanların Tarihi`ni felsefi bir hat üzerinde kuruyor, tabiri caizse, *felsefe tarihini hayvanların tarihi olarak okumayı* öneriyor.

Hayvanlar bugün daha ziyade evcilleştirme, kapatma veya imgeleştirme yoluyla gündelik yaşamımıza, dilimize, düşünce dünyamıza dahil olurken bu çalışma *hayvan meselesi*ni Aristoteles’ten Hegel’e, Adorno’dan Deleuze’e uzanan geniş bir felsefe geleneğine ve Bataille, Kafka, Platonov gibi yazarların metinlerine atıfta bulunarak konu alıyor, hayvanla insan içinde aşina olduğumuz tüm ayrımlardan, insanlığa ve hayvanlığa dair tüm keskin tanımlardan azade yeni bir düşünme ve tartışma imkânı sunuyor.

*Eğer felsefe bilgelik sevgisiyse, Oxana Timofeeva`nın Hayvanların Tarihi, hayvan sevgisinden mürekkep bir felsefe çalışmasıdır. Felsefeyi hayvanlara karşı yanlış tutumundan ötürü basit bir şekilde mahkûm etmek yerine, hayvanlara haysiyetlerini iade etmek üzere Aristoteles`ten Deleuze`e filozofların nasıl daha farklı yorumlanabileceğini yeni baştan anlama çabasına giriyor. Hayvanların Tarihi, bize, biz insanlara, yeni bir dünya kazanmak için tüm ‘devrimci hayvanlar’la birlik olmayı öğretiyor.*

– Benjamin Noys

Hayvanların Tarihi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu