Dini Kitaplar

Hazreti Peygamber’in Sallahu Aleyhi ve Sellem Albümü PDF indir

Hazreti Peygamber’in Sallahu Aleyhi ve Sellem Albümü PDF indir, e-kitap sitemizde Hazreti Peygamber’in Sallahu Aleyhi ve Sellem Albümü kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Muhammed Emin Yıldırım tarafından kaleme alınan Hazreti Peygamber’in Sallahu Aleyhi ve Sellem Albümü kitabı 471 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Hazreti Peygamber’in Sallahu Aleyhi ve Sellem Albümü kitabını 9789759014216 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Hazreti Peygamber’in Sallahu Aleyhi ve Sellem Albümü kitap özeti, Hazreti Peygamber’in Sallahu Aleyhi ve Sellem Albümü pdf oku, Hazreti Peygamber’in Sallahu Aleyhi ve Sellem Albümü yandex, Muhammed Emin Yıldırım e-kitap pdf, Hazreti Peygamber’in Sallahu Aleyhi ve Sellem Albümü PDF Drive, Hazreti Peygamber’in Sallahu Aleyhi ve Sellem Albümü Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Hazreti Peygamber’in Sallahu Aleyhi ve Sellem Albümü PDF Oku

Hazreti Peygamber’in Sallahu Aleyhi ve Sellem Albümü Kısa Özet

Siyer dostlarına müjdeli haber!…
Daha önce kuşe kağıda basılmış olan bu eserimiz enzo kağıda da basıldı.
Muhammed Emin Yıldırım hocamızın uzun zamandır büyük bir emek ve araştırmanın neticesinde hazırladığı Hz. PEYGAMBERİN ALBÜMÜ adlı bu eserde Peygamber Efendimizle alakalı iki yüze yakın şahısın kısa hayatları ve peygamberimizle olan yakınlığı en ince ayrıntı kısmına kadar incelenmiştir. Eser her an elimizin altında olması gereken bir başvuru kitabı niteliğindedir.
Yazarımız kitabın önsözünde bu kitabın yazılış amacından şöyle söz etmektedir.
Bir albüm formatında Efendimizi (s.a.s) anlatmaya çalışmak asla Onu (s.a.s) tatlı bir anıya dönüştürüp, nostaljik bir esinti kurgusuyla yaşamın dışına itme yahuthut yalnızca anılarda yaşayan ve yalnız siyer kitaplarının yaşamını naklettiği tarihsel bir şahsiyete indirgeme arzusundan kaynaklanmadı. Aksine Efendimize (s.a.s) bir albüm hazırlamak, Kuranın ifadesi ile Min enfusiküm/ Sizin içinizden biri ilahi fermanının gereği olarak, Onu (s.a.s) içimizden biri, bir yakınımız, bir akrabamız hatta anne ve babamız yahut eş ve çocuklarımız kadar kendimize yakın görme ve gösterme emelimizden kaynaklanmıştır.
Kitapta:
Efendimizle alakalı iki yüze yakın şahıs ile ilgili araştırmalar yapılmış,
Akrabalık ve sosyal bağları anlayacağımız onlarca tablo kullanılmış,
Baki Kabristanlığı, Mescid-i Nebevînin inşa durumlarını gösteren, bunun bunun yanında sahabe evleri ile alakalı çeşitli çizimler hazırlanmış,
Eski ve yeni çeşitli resim ve fotoğraflar kullanılmıştır.

Kitap altı bölümden buluşmaktedir:
1. Bölüm: Hz. Peygamberin Baba ve Dedeleri:
Bu bölümde Efendimizin babası Abdullahtan başalayarak 21. göbekten dedesi olan Adnana kadar tüm dedeleri incelenmiştir. Ayrıca anne tarafından dedesi Vehb b. Abdulmenaf ile süt babası olan Haris b. Abdüluzzada bu bölümde ele alınmıştır.
2. Bölüm: Hz. Peygamberin Anne ve Nineleri, Anne Yerine Koydukları:
Bu bölümde ise Annesi Amineden başlayarak 21. göbekte var olan tüm nineleri ele alınmıştır. Ayrıca iki süt annesi, anneannesi ve anne yerine koyduğu Ümmü Eymen ile Fatıma bint Esed de bu bölümde ele alınmıştır.
3. Bölüm: Hz. Peygamberin Hanımları:
Müminlerin anneleri olan nübüvvet evinin sultanları sayılan o güzide hanımlar ele alınmıştır. Bu başlık altında pek bilinmeyen Esma validemiz ile birlikte 14 hanım incelenmiştir. Bilhassa bu bölümde Efendimizin (s.a.s) evlilik yolu ile kurduğu bağları tanıma adına annelerimizin kız kardeşlerinin eşleri yani Efendimizin (s.a.s) bacanakları da dikkatlere sunulmuştur.
4. Bölüm: Hz. Peygamberin Çocukları, Damatları, Torunları ve Sütkardeşleri:
Bu bölümde Efendimizin (s.a.s) hem öz çocukları ve torunları, hem de damatları ve sütkardeşleri incelenmiştir. Yine bu bölümde Efendimizin (s.a.s) evlilik yolu ile hanesine giren üvey çocuklarıyla nasıl ilgilendiği gerçekten dikkate değer bir konudur.
5. Bölüm: Hz. Peygamberin Amcaları, Halaları, Dayıları, Teyzeleri ve Bunların Çocukları: Bu bölümde tüm amcaları, halaları, dayısı, teyzesi ve bunların çocukları birer birer ele alınmıştır. Kitabın en hacimli bölümü bu bölümdür. Çünkü 12 amca, 6 hala, 1 dayı, 1 teyze ve bunların tüm çocukları ayrı ayrı incelenmiştir.
6. Bölüm: Hz. Peygamberin Bir Demet Kutlu Ashabı Arkadaşları ve Hizmetlileri:
Bu başlık altında Efendimizin (s.a.s) en yakınlarında bulunan bir demet sahabe ele alınmıştır. Başta Hz. Ebû Bekir ve Hz. Ömer olmak üzere, Talha b. Ubeydullah, Abdurrahman b. Avf gibi sahabelerin seçkinleri ele alınmıştır.

Hazreti Peygamber’in Sallahu Aleyhi ve Sellem Albümü PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu