PDF İndir

Hep O Şarkı PDF indir

Hep O Şarkı PDF indir, e-kitap sitemizde Hep O Şarkı kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yakup Kadri Karaosmanoğlu tarafından kaleme alınan Hep O Şarkı kitabı 190 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Hep O Şarkı kitabını 9789754705669 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Hep O Şarkı kitap özeti, Hep O Şarkı pdf oku, Hep O Şarkı yandex, Yakup Kadri Karaosmanoğlu e-kitap pdf, Hep O Şarkı PDF Drive, Hep O Şarkı Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Hep O Şarkı PDF Oku

Hep O Şarkı Kısa Özet

*Yüksek zümrelerin son zenginlik günleri*… Yazar toplumu ve toplumsal poblemleri gözlüyor; önemsediği *Konak*ın son direnişine tanıklık ediyor. Kent yaşamının konutu, konak. Yazlık köşk, yalı gibi konutlarda daha dingin, daha sessiz bir yaşam sürerken konak olaylara, sorunlara sahne oluyor. Nafi Molla Konağı’na gelin giden Münire’nin dramı.

Yirminci yüzyılın ilk yarısında büyük bir üretkenlikle dergilere yazdığı şiir, öykü, makale ve eleştri türü yazılarla Türk edebiyatı sahnesine adımını atan Yakup Kadri Karaosmanoğlu, romanları, hikayeleri, denemeleri, oyunları ve anılarıyla, en mühim edebiyatçılarımız içinde yer alır. Üslup özellikleri yönünden Yakup Kadri’nin 1910’dan 1974’e dek verdiği eserler Türkçe’nin geçirdiği bütün evreleri yansıtır. Eserlerinin konu ve fikir zenginliği de dil ayrıntı kısmının çeşitliliğinden aşağı kalmaz. Yakup Kadri’nin Fransız edebiyatı etkisinde başlayan yazarlığı, 1920’lerden sonra özgün bir sese kavuşarak siyasi ve sosyolojik konulara, tarihe, dönem çatışmalarına ve birey psikolojisi irdelemelerine yönelir. Fecr-i Ati’den yetişmiş ama bunu izleyen elli yıl boyunca toplumsal koşullar, tarihi süreçler ve bireysel portreleri romanın dokusuna işlemek için roman tekniğiyle de boğuşmuş bir yazar olan Karaosmanoğlu’nun eserleri, hala tüketilmemiş ayrıntı kısmının tartışılıp incelenmesi gereken zengin bir *panoroma*dır.

Hep O Şarkı PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu