Edebiyat Kitapları

Her Gün Perşembe Olsa PDF indir

Her Gün Perşembe Olsa PDF indir, e-kitap sitemizde Her Gün Perşembe Olsa kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Attila Şenkon tarafından kaleme alınan Her Gün Perşembe Olsa kitabı 87 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Her Gün Perşembe Olsa kitabını 9789750529160 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Her Gün Perşembe Olsa kitap özeti, Her Gün Perşembe Olsa pdf oku, Her Gün Perşembe Olsa yandex, Attila Şenkon e-kitap pdf, Her Gün Perşembe Olsa PDF Drive, Her Gün Perşembe Olsa Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Her Gün Perşembe Olsa PDF Oku

Her Gün Perşembe Olsa Kısa Özet

Yaşlı kadının plastik bir kutu içinde sunduğu lokumları sever, hele pembe olanlara bayılırdı. Yaşlı kadın güllü diyordu onlar için. Tadını tam çıkaramadığı, ama limona benzettiği sarılarını da severdi. Yalnız yeşil olanlardan hoşlanmaz, ağzını yakan keskin nane tadından nefret ederdi.

Bazı zaman yaşlı kadın kutuyu masanın üzerinde bırakıp giderdi. Küçük kız o zaman kutudaki lokumları dilinin ucuyla ıslatıp tozlarını siler, renklerini açığa çıkarıp pembelerini seçerdi. Sonra öbürlerini kutunun dibinde biriken toza bular, bir şey olmamış gibi yerine otururdu.

Attilâ Şenkon’un, 1991 Akademi Kitabevi Öykü Özendirme Ödülü’nü alan bu ilk kitabı, gerçek ile masalın, var ile yokun içinde erimiş incecik çizgide gezinen kısacık ve duygu dolu öykülerden oluşuyor.

Her Gün Perşembe Olsa, otuz yıl önce kaleme alınmış olmasına rağmen güncelliğini hiç yitirmemiş öykülerin kitabı.

Her Gün Perşembe Olsa PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu